Легендарні воїни

У перші дні повномасштабного вторгнення врятували Чернігів: перша окрема танкова Сіверська бригада – "Легендарні воїни"

Після оборони Чернігова танкова бригада буквально розпочала тур найгарячішими точками Донеччини

Вони працюють тільки за прямою наводкою. Їхнє завдання – організувати прорив для подальшої роботи піхоти. По всій лінії фронту немає такої ділянки, де б не навалювали ворогу танкісти цієї бригади. У перші дні повномасштабного вторгнення вони врятували Чернігів. Воюють від 2014-го. Пройшли бої за ДАП та Дебальцеве. 1-а окрема танкова Сіверська бригада.

Історія бригади

1-а танкова бригада з'явилася у 1997 році в селищі Гончарівське на базі 292-го та 280-го танкового полку 25-ї механізованої дивізії. Попри те, що це танкова бригада, у першій є і артилеристи, і снайпери. Бійців називають "сталевими" за витримку, вдачу та силу. Ці якості асоціюються з бойовою технікою бригади. Бо основні конячки першої – танки, якими вони завдають безжалісної та непоправної шкоди окупантам.

Символіка бригади 

На шевроні бригади – Сталевий кінь як відсилання до історичних традицій українського війська. Чорне тло та золота окантовка – приналежність до танкових військ. Почесне найменування: Сіверська, на честь історико-географічного регіону, де розташований пункт постійної дислокації бригади.

Гасло бригади: "Бий першим! Будь першим!"

Своє гасло армійці танкової бригади підтвердили у перші дні повномасштабки. Те, що ворог посуне, сіверці знали, тож зустрічати росіян були готові.

Участь у боях

Військові постійно відпрацьовували відбиття атаки та наступу та виходи на вогневі рубежі. Підготували завчасно і позиції. Заховали техніку та боєприпаси.

До свого ППД бригада повернулася буквально за декілька днів до вторгнення. Після роботи в зоні ООС планували відпочинок, але росія змінила плани.

1-а танкова влаштувала ще те пекло ворогу під час оборони Чернігова. Армійці вистояли у надтяжких боях і зупинили просування ворога поблизу Ягідного, Іванівки, Лукашівки, Количівки. Ворог не зміг відрізати Чернігів, не накопичив сили та не пішов далі на Київ. Бійці 1-ї танкової розбили логістику росіян і противнику лишалося тільки відступити.

Після оборони Чернігова танкова бригада буквально розпочала тур найгарячішими точками Донеччини. Армійці кажуть – пекло було скрізь.

Попри все, Сіверська бригада продовжує героїчно виконувати всі завдання. Хоча вкрай важко, а інколи здається – кінець. Бо сили ворога переважають в усьому. В людях, БК та техніці.

Екіпажі сталевих монстрів

У Сіверській бригаді переважно танкові підрозділи. Це екіпажі сталевих монстрів, які одним пострілом вміють за секунди вибити російську нечисть назавжди. Танки 1-ї працюють тільки за прямою наводкою. Бо танк – це засіб прориву. Із закритої вогневої позиції майже не працюють, для цього, кажуть, є артилерія. Попри свою могутність, танки бригади – завжди жирна ціль для окупантів.

Навалювати окупантам у Сіверській бригаді – завдання не лише для танкістів. Тут пекло влаштовують росіянам і артилеристи, і пілоти дронів. Таке бригадне комбо – жахіття для окупантів. Нині безпілотники допомагають воювати, без них – ніяк.

Бойовий шлях бригади

Командиром 1-ї окремої танкової Сіверської бригади є Леонід Хода. У 1-ї танкової великий бойовий шлях. На війні Сіверська від 2014. 1 березня особовий склад підняли по тривозі. Механізований батальйон відправили на кордони Чернігівської та Сумської областей, а танки привели у повну бойову готовність.

У червні зведена група 1-ї танкової бригади підсилила оборону Луганського аеропорту. "Сталеві" забезпечили 13-кілометровий внутрішній оборонний периметр. Окопи, облаштовані бійцями, допомагали зберегти життя особового складу. Усі підступи до летовища були заміновані. Інші підрозділи 1-ї танкової працювали на Луганському напрямку, у населених пунктах Оріхове, Дмитрівка та Щастя. Тоді танки "сталевих" стали однією з основних сил під час наступу.

За період АТО та ООС танкісти Сіверської відзначилися у боях за Дебальцеве. Розгромили російську 5-ту танкову бригаду, яку ще називали "бурятська".  У 20-хвилинному бою армійці ліквідували 3 російські Т-72.

Восени 2014 року "Булати" та Т64 1-ї танкової забезпечували маршрути постачання із Пісків до ДАП. Для сепаратистів вони були мішенями №1, дороги постійно прострілювалися ворожою артою. Кожне завдання було на межі смерті.

У бригаді п'ять Героїв України. Своїх побратимів, які відали життя у боях за незалежність, вшановують переважно на бойових позиціях. Через інтенсивні бойові дії іншої можливості нині в танкістів немає.

Дивіться також: справжні і безстрашні – герої королівської піхоти 24-ї окремої механізованої бригади.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.