У Кривому Розі педагоги створили підручник для дітей із вадами слуху – в чому особливість
Книжка, яка вчить розрізняти звуки. У Кривому Розі педагоги спеціалізованого ліцею створили підручник для дітей із порушеннями слуху. Кажуть, таких навчальних посібників дуже бракує. Вчителі об'єднали зусилля і за рік написали та видали книжку. Більше у сюжеті "5 каналу".
Першокласниці Поліні сім років. Вона має вади слуху, використовує спеціальний імплант. Разом із вчителькою займається за новим підручником. Пані Оксана – вчителька дівчинки – співавторка підручника:
"Полінка проімплантована, в неї вже є залишки слуху. Вона чує. І наше зараз завдання – навчити Полінку, щоб вона розрізняла звуки. Тому що дуже багато звуків є в середовищі – і побутові шуми, явища природи, голоси тварин, птахів. Наше завдання – навчити дитину розрізняти ці звуки".
Авторка та викладачка каже, новодрук створений із усіма урахуваннями освітнього процесу для учнів із вадами слуху. Матеріал подається та засвоюється в ігровій формі.
"Родзинкою наших посібників є те, що ми намагалися поєднати традиційну й українську сурдопедагогіку. І щоб дітям, сучасним дітям, було цікаво займатися", – зауважила співавторка підручника.
Вона пояснила, що на створення посібника підштовхнув брак необхідних педагогічних матеріалів для дітей із особливими освітніми потребами. Тож автори поєднали всі вимоги навчального процесу та напрацювання сурдопедагогіки. Підручник поєднує кілька дисциплін – розвиток мовлення та українську жестову мову.
"Найскладніше – це підібрати мовленнєвий матеріал, щоби слова, рівень. Дітки з вадами слуху, як правило, не володіють словниковим запасом достатнім. У них багато понять не сформовано. Вони не розуміють. Особливо словесної мовою як називається цей предмет. Тому до підручника повинні ввійти ті слова в першому класі, які дітки уже знають, якими дітки володіють. Це надзвичайно складна робота", – наголосила заступниця директорки Криворізької спеціалізованої школи "Сузір'я" Любов Луценко.
Робота над підручником тривала протягом року. Долучилися і викладачі Криворізької спеціалізованої школи, а також колеги з Києва та Хмельницького.
"Створені та видані спеціальні підручники для дітей з особливими освітніми потребами. Для учнів 1-2 класів. Це – вимова і слухове сприймання. У цих підручниках поєднана методика роботи для дітей, які мають порушення слуху, з Новою українською школою", – зазначила в. о. директорки школи Юлія Есько.
Співавтори нових підручників для дітей із вадами слуху переконані – цей новодрук лише початок плідної наукової праці. У планах створення нових підручників, які підсилять навчальний процес і допоможуть учням стати більш соціально адаптованими.
Олександр Фефілатьєв, Сергій Філоненко, Кривий Ріг, "5 канал"
Читайте також: як діяти під час обстрілу і керувати дроном: Міносвіти і науки ухвалило зміни у програмі "Захист України" – чому ще навчатимуть школярів. Проводити заняття будуть не в звичних класах, а в міжшкільних осередках.
Дивіться також:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.