У Дніпрі розробили тренажер для ППО: чи допоможе віртуальна реальність опанувати професію – сюжет
У Дніпрі розробили тренажер, який допомагає навчитися збивати більше ворожого залізяччя. На його розробку науковці витратили півтора року. Навчання відбувається у віртуальній реальності. Там вбудовані всі види ворожого залізяччя, його параметри, необхідні набої та інше приладдя, яке треба збивати. Чи справді за допомогою віртуальної реальності можна навчитися утилізовувати повітряні цілі та чи актуальна така розробка – розповіла журналістка "5 каналу" Наталія Москаленко.
Уляна взялася опановувати тренажер для ППО. Декілька хвилин теорії від інструктора – і є перші успіхи. Дівчина навчається на маркетолога. Каже, що заняття в університеті значно легші.
"Дуже важко. Наші хлопці, які цим займаються, молодці. Це велика робота. Найскладніше потрапити у ціль, побачити і сконцентруватися", – зауважила студентка Уляна.
А от у Сергія ліпший результат. Із дитинства він грав у комп'ютерні ігри. Тепер жартує: дарма мама забороняла їх, адже навички знадобилися.
Шаблон створюється на екрані комп'ютера. На ньому видно, скільки часу витрачено на пошук ворожих цілей, їхні параметри, кількість успішних пострілів та використаних патронів.
Спершу програма дає підказки, куди стріляти. Утім, за словами інструктора, вже за 10 хвилин учень може стріляти без підказок і навіть влучати в ціль.
"Основне завдання було, напевно, не стільки відтворити реальні бойові умови, а скільки сформувати в людини навичку, що треба стріляти не в саму ціль, а з занесенням вперед. Усі вправи розроблено так, що ми змінюємо дальність від ста метрів до кілометра, задаючи ракурси проходу, і людина сама вже розуміє, наскільки їй заносити. Ось це була головна навичка", – розповів інструктор Антон.
Такий тренажер розробляли півтора року. Автори консультувалися з військовими. Кажуть, ідея виникла, коли захисники звернулися до інженерів із проханням розробити освітлення для ППО. Тоді й виникла задумка зробити такий тренажер для відточування майстерності. Найголовніше, що це дешева технологія навчання, порівняно з класичним методом підготовки.
"Орієнтовна вартість підготовки одного кулеметника для збиття "Шахедів" – приблизно 120 тисяч доларів. Що входить сюди? Набої, полігони, мішені, які коштують достатньо дорого. І безпека, що має бути на полігоні", – пояснив директор підприємства Ігор Дробот.
Ціна такого тренажера – близько 180 тисяч гривень. Тому це гарна альтернатива для початківців, каже пан Ігор. До того ж в Україні всього три компанії, які виготовляють таке обладнання. Загалом, до військових частин поставлено більше, ніж 10 тренажерів. Тепер розробники вважають, що опанувати такі навички можуть навіть цивільні. Тому й завітали до студентів одного з вишів міста. Тут не змогли втриматися навіть викладачі.
Наразі підприємство чекає на укладання договору з Міноборони, щоб збільшити кількість їх виробництва для ЗСУ.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Читайте також сюжет: у Запоріжжі команда волонтерів розробила спеціальні міноступи для саперів. Це взуття, що гарантує безпеку людині, яка натрапила на протипіхотну міну.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.