Сили оборони України

Створили Алею Слави за власний кошт: на Черкащині мешканці села вирішили увіковічнити пам’ять про Героїв

Алею освятив капелан та помолився за упокій загиблих захисників

Пам'ятник захисникам власним коштом. На Черкащині у невеликому селі Мирне родини полеглих військових створили Алею Слави. Четверо чоловіків із цього села загинули, захищаючи Батьківщину. Тож односельці  вирішили увіковічнити пам’ять про Героїв. Більше знає журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко. 

Кам’яний янгол із мечем схилився в жалобі біля імен полеглих героїв. Один із них – Руслан Гордій. Вперше пішов служити 2015-го. Вдруге – 2024-го. На той час працював у Німеччині. Але кинув роботу і став на захист Батьківщини.

"Загинув він у Донецькій області, населений пункт Званівка. Восьмого числа увечері ми з ним поспілкувались, дуже довго спілкувалися, сміялися і з дітьми по відеозв’язку балакали. 9 жовтня останню смс написав. Сказав, іде на завдання. З тих пір ми його не бачили і не чули", – згадує дружина полеглого воїна Інна Гордій.

Приходить до меморіальної композиції і родина Євгена Петрова. Він загинув влітку цьогорІч на Донеччині. Захищав Україну від початку російсько-української війни. Знову пішов воювати після повномасштабного вторгнення. Завжди був на зв’язку з рідними. Донька Анна пригадує останню розмову.

"Що любить нас, що все буде хорошо, щоб не переживали. З ним можна було посміяться. Він був дуже веселим, справедливий. Як була менше, дуже любила з ним проводити час, що з ним робити", – розповіла донька полеглого воїна Анна Петрова.

Тепер імена полеглих героїв – на Алеї Слави у селі Мирне, на Черкащині. Ініціаторами відкриття стали родини захисників. Облаштовували алею власним коштом, до них долучилися й односельці. Тут викарбувані прізвища чотирьох загиблих на війні мешканців села: Руслана Гордія, Євгена Петрова, Григорія Романа та Михайла Зими. Про необхідність місця пам’яті першою заговорила Інна Гордії, потім до неї доєдналися родини інших полеглих захисників. 

"Для нас це село дуже важливе. Це створення нашої сім’ї, старшому сину Михайлику було п’ять місяців, коли ми сюди переїхали. Для нас це місце святе, бо будинок, який ми купили, це наше зароблене, ми все з чоловіком з нуля все робили. Приїжджаєш додому, тут самі найсолодші спогади, самі найцінніші", – каже дружина загиблого воїна Інна Гордій.

У селі триста жителів, на відкритті – більша частина села. Тут і молодь, і  старші люди. Прийшли вшанувати героїв та підтримати їхні родини.

"У такому маленькому селі так мало людей, але скільки прийшло сюди, прийшли віддати шану, поклонитися цим хлопцям і сказати їм спасибі. Навіть бабусі старенькі, кажу, йдіть сядьте, а вона я постою за те, що ці хлопці зробили, щоб ми спали спокійно, щоб ми могли жити. Це дуже важливо", – зазначила родичка полеглого воїна Світлана Чернюк.

Алею освятив капелан та помолився за упокій загиблих захисників.

Згодом тут облаштують великий парк із лавками та висадять молоді дерева. Хочуть, щоб тут можна було посидіти в тиші та помолитися за полеглих захисників.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Читайте також: до України повернули тіла 501-го полеглого захисника.

Дивіться також:

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.