Зелені чоловічки

Росія готувала агресію проти України ще з 2012 року – Парубій

Керівництво РФ розробляло кілька сценаріїв щодо України

Російська Федерація розпочала підготовку до збройної агресії на території України ще у 2012 році, а лист екс-президента Віктора Януковича у 2014 році став підставою ввести російські війська.
Про це на допиті в Оболонському суді Києва у справі про держзраду Януковича сказав спікер Верховної Ради Андрій Парубій, пише УП.

Він додав, що йому відомо, що Янукович звертався до Путіна щодо введення військ на територію України.
"Мені відомо, що на одному з засідань Ради безпеки ООН, 3 березня, якщо не помиляюсь, був зачитаний лист Сурковим, представником Росії, до президента Путіна з проханням ввести російські війська на територію України", – сказав Парубій.

Він додав, що саме після листа російські підрозділи перестали маскуватись і більше не "намагались несамоідентифікуватись як збройні сили РФ".

"Цей лист Януковича дав легітимності діям російських військ", – сказав Парубій. 

Він також додав, що йому як секретарю РНБО було відомо, в тому числі і з закритих даних, що керівництво РФ розробляло кілька сценаріїв щодо України. "Як стало мені відомо пізніше, ще з 2012 року, наголошую – з 2012 року, на території України, особливо у південно-східних областях формувалася мережа контрольованих російськими спецслужбами організацій, які під виглядом реконструкторів Другої світової війни насправді готували кадри і мали детальний план захоплення місцевих адміністрацій, органів влади і підготовки до введення російських військ", – сказав Парубій.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 23 січня 2018 року, ПАРЄ ухвалила резолюцію про гуманітарні наслідки війни на Донбасі та анексії Криму.

Дивіться також фотогалерею за темою: