храм

Проводили богослужіння почергово: як громада на Рівненщині змогла відмовитися від московського патріархату та приєднатися до ПЦУ – сюжет

Прихильники московського патріархату збори в селі вважали нелегітимними і закидали навіть порушення процедури переходу

Повернення до українського коріння. Громада на Рівненщині відмовилася від московського патріархату і приєдналася до Православної церкви України. Перехід був нелегким. На ґанку храму точилися протистояння. Але врешті церква відкрила свої двері для вірян ПЦУ. Як парафіяни виборювали це право – у сюжеті "5 каналу".

Ще взимку жителі села вирішили відмовитись від московського патріархату та остаточно перейти до православної церкви України. Провели збори і 250 присутніх засвідчили це своїми підписами. Священник та парафіяни ворожої церкви в заході участі не брали. Навіть після отримання всіх необхідних документів про перехід – залишати храм відмовлялися.

Прихильники московського патріархату збори в селі вважали нелегітимними і закидали навіть порушення процедури переходу.

"Була підробка документів, самі збори проводилися з порушенням закону України, де чітко передбачено, що участь у зборах мають брати члени релігійної громади. А тут брали участь члени територіальної громади", – заявляв керівник юридичного відділу Рівненської єпархії УПЦ Василь Начев.

Не змогли переконати вірян московського патріархату і поліцейські. Та врешті парафіяни пішли на діалог. Домовилися про почергове богослужіння. Відтоді минув місяць. Тепер ву Покровському храмі у Бронниках моляться лише віряни Православної церкви України.

"Документи в нас є, громада є власниками храму, то ми прийшли, відкрили церкву. Люди приїхали, зняли замки, відкрили. Ми повісили свої замки, і після того вони вже не приходили", – розповів староста храму Андрій Тимощук.

Люди радіють, що єдиний храм у їхньому селі приєднався до ПЦУ, і тепер тут звучить лише українська молитва. Тож жителі поспішають на службу. Отець Валерій Стеців – новий настоятель церкви. Каже, цей храм є унікальною пам'яткою архітектури. Зведений він у 1928 році. Тут збережена автентичність українського національного храму.

"Цю церкву проєктував видатний архітектор України С. Тимошенко як українську. Бо це класицизм, бароко, і всередині він особисто спроєктував іконостас. Церква повернулася до своєї парафії і свого українського коріння, яке було започатковане видатним архітектором. Така церква на Рівненщині ще одна є, і більше таких немає в Україні", – наголошує новий настоятель церкви Отець Валерій.

Тож її історію та архітектуру берегтимуть. У церкві планують організувати недільні дитячі школи.

Ольга Богданова, Олексій Киричевський, Рівненська область, "5 канал"

Читайте також: 82% українців не довіряють УПЦ мп, 63% підтримують заборону – опитування КМІС.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.