тактична медицина

Під звуки обстрілів, крики поранених: масштабні навчання з тактичної медицини провели на Прикарпатті

Польські тренери проводили навчання різних груп медиків протягом двох місяців в умовах таємниці

На Прикарпатті відбулися масштабні навчання для медиків із тактичної медицини. Упродовж двох місяців лікарі з різних куточків України під керуванням сертифікованих польських інструкторів відпрацьовували свої дії в екстремальних умовах. Більше бачили журналісти "5 каналу".

За легендою навчань, група військових медиків дістається сховища з людьми, яке атакував ворог. І лише на перший погляд на тренувальному майданчику – суцільний хаос, однак тут кожен знає свою роль. Ольга Чернюк – у реальному житті – цивільна медикиня, але тут вона координаторка цілої команди лікарів із тактичної медицини.

"Було непросто, але нас вчать максимально наближено до умов. Найвища висота задоволення – відчути це зараз у навчальних умовах, щоб зрозуміти свої помилки, виправити їх, і, не дай Боже, не допустити їх у реальних умовах", – пояснює лікарка медицини катастроф Сумського центру екстреної медичної допомоги Ольга Чернюк.

Мирославі заради нового досвіду довелося перевтілитися в жертву. Вона грає роль мами, яка з маленькою дитиною на руках потрапила під обстріл. За сценарієм навчання, жінка не постраждала, а от малечу врятувати не вдалося. Та лікарка переконує, у реальному житті дитині можна було б надати допомогу, якщо знати базові правила.

Далі – медики готуються до евакуації. Під імпровізованими обстрілами виводять та виносять поранених у безпечне місце. Операцію успішно завершено. Тепер, кажуть, готові рятувати людські життя у будь-яких умовах.

"Військова медицина, медицина поля бою критично відрізняється від цивільної. Просто небо і земля. Легко дивитися зі сторони, але там рятують людські життя", – каже фельдшер медицини катастроф Івано-Франківського обласного центру медицини катастроф Олег Водославський.

Польські тренери проводили навчання різним групам медиків протягом двох місяців в умовах таємниці, з метою безпеки. За 10 тижнів досвід, потрібний при роботі під час війни, отримали майже пів тисячі медпрацівників.

"Ми не мали фінансового забезпечення, але мали відчуття місії, що будь-що маємо приїхати і провести ці навчання. Щотижня близько 50-ти учасників проходили навчання. Перший і другий день був присвячений нагадуванню основ рятування дорослих і дітей, а три дні – передусім практиці для навчання тих правил і способів, котрі використовуються на полі бою, в тактичній медицині", – зазначив директор Польської авіаційної екстреної медичної допомоги Роберт Ґалонзковскі.

Польські колеги обіцяють – для тактичних медиків у листопаді стартують нові навчання. З них виберуть найкращих, яких надалі готуватимуть на інструкторів.

Наталія Лозовик, Андрій Гаргара, Івано-Франківськ, "5 канал"

Читайте також: "Медик мотає кілометри бинтів і не стомлюється": журналіст "5 каналу" Євгенія Китаїва про побачене під Бахмутом – відео

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.