Переселенка з Куп'янська плете теплі речі для бійців ЗСУ – як пережила окупацію і наметовий табір на росії
Шкарпетки для військових. Жінка з Куп'янська почала плести теплі речі для захисників майже два роки тому. Жінка перетворила своє гобі на допомогу. За вечір в'яже пару шкарпеток. Про життя переселенки-волонтерки та її родини – у сюжеті нашої Оксани Нечепоренко.
За вечір пані Ольга може вив'язати пару шкарпеток. Нитки використовує зі старих светрів. Обирає ті, що з вовни. Плете теплі пояси для спини та килимки під ноги.
Вироби пані Ольга відправляє українським військовим. За роботою жінка може проводити чи не всю ніч. Надто, коли має безсоння:
"Я взагалі давно в'яжу для себе, подобається. Воно мене заспокоює. І треба ж якось допоамагати, якщо ми більш нічим не можемо допомогти".
Теплі речі для військових Ольга Азанова почала плести майже два роки тому. Тоді саме оселилася з дітьми та онуками в одному з гуртожитків Харкова.
"У мене кабінет. Закрилася, навушники наділа, а вони нехай тут пригають", – показала жінка.
В окупацію на Куп'янщині родина Ольги потрапила майже одразу. Загарбники вивезли їх до росії у наметовий табір. Там, каже Ольга, допитували дітей та дорослих, адже у родині були військові:
"Вони все домагалися, типу у вас у Куп'янську є знайомі – подзвоніть, розпитайте, скажіть нам, де стоять українські війська. Я йому пояснюю – вони що, бігають полями і дивляться хто і де стоїть? Кажу – там обстріли, вони сидять у підвалах. Ні, от ви подзвоніть, ви з нами співпрацюйте".
Дочка пані Ольги, Юлія, саме була на сьомому місяці вагітності. Досі не може говорити про пережите:
"Було складно… Вибачте мені, це емоції".
Родині вдалося втекти з табору та через білорусь повернутися до України. Наймолодша онука пані Ольги народилася вже у Харкові:
"Ми вдома, це наша мова, наші традиції. Тому тут легше, ніж виїжджати за кордон".
Пристосуватися до нового життя у Харкові родині було важко. Та повертатися до визволеного Куп'янська страшно. На це наважилася лише Юлія – з'їздила до рідної хати. Та каже, після російського обстрілу цьогоріч у вересні повертатися вже нікуди.
У гуртожитку, де живе родина Азанових, зараз мешкають понад дві сотні людей. Переселенці з Куп'янська, Вовчанська, Липців. Живуть тут ще з 2022 року. І повертатися їм вже нікуди, каже комендантка Олена Ткаченко:
"Дідусь є, чоловік, він з Бахмуту. Він каже – була хата і немає її, все, просто один щебінь залишився і повертатися немає куди. Так само і в Куп'янську, чоловік каже – в під'їзд влучання було, там волонтери його витягли, онука його забрала, а тепер він опинився в мене. Там теж, каже, квартира – все, немає. Житла немає. І так у багатьох, тих, хто з Куп'янська, Вовчанська. Їм нікуди їхати".
Пані Ольга постійно стежить за новинами з Куп'янська. Одного дня жінка сподівається повернутися вже до мирного міста. А поки в'яже теплі речі для українських військових.
Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"
Читайте також: військовослужбовець на передовій отримав посилку від вихованців дитсадочка. Серед подарунків був і павербанк. Під час обстрілу уламок влучив у зарядний пристрій, який військовий поклав до кишені. Так презент від малюка врятував захисникові кінцівку. Чоловік приїхав на свято, щоб подякувати своєму маленькому рятівнику та його батькам.
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.