"Не треба жалю, хочемо поваги": що відчувають ветерани війни з ампутаціями в цивільному житті – відео
У Черкасах презентували фотовиставку, героями якої стали українські захисники, які повернулися з війни з тяжкими травмами та ампутаціями. Проєкт "Незламні" започаткували черкаський фотограф Ігор Єфімов та онлайн-видання "18 000". У фото, відео та текстовому варіантах вони розповіли історії десятьох ветеранів.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Віталій Моцний на світлині із сином Антоном. У той час ветеран тільки почав учитися ходити на протезах. На війні втратив обидві ноги. Воював у Бахмуті, коли біля нього розірвалася міна. Після тяжкої травми та тривалого лікування почав учитися жити наново. Каже, погодився на творчий проєкт, адже в суспільстві до людей з ампутаціями багато жалю, а їм хотілося б – поваги.
"Багато хто звертає увагу – розуміють, наскільки це велика проблема, інші, хто живе у своєму світі і думають, що це пройде повз, вони фактично не звертають на це увагу. Такі проєкти, в основному, і звертають увагу на те, що такі люди, які повернулися з пораненнями, з’являються. Їх дедалі більшає, вони живуть серед нас і тому кожен з нас буде готовий. Якщо увага – то не така, що подивіться, людина без ноги, а що звернули увагу й допомогли, а якщо людина відмовляється – до цього нормально відносилися", – сказав ветеран російсько-української війни Віталій Моцний.
В обіймах дружини на світлині ветеран Олександр Скринський. Каже, разом вони уже 20 років. Надовго розлучалися лише під час війни: Олександр більш як рік захищав Україну, доки не потрапив під обстріл. Залишився без ніг та з численнями травмами. Його мета на цьому проєкті – закликати українців більше допомагати військовим та об'єднатися задля перемоги.
Читайте також: Ветеран-прикордонник створює у Харкові тренажерний зал для побратимів – як йому це вдається.
"Я не дуже позитивно ставлюся до росіян. Ми їх повинні зупинити на початку, ніж вони сюди прийдуть. Тому боялися. А що це мало змінити. Ні, всі боялися, але хлопці були всі готові", – зауважив ветеран російсько-української війни Олександр Скринський.
Світлини десяти українських військових розмістили на фотовиставці в Черкаському художньому музеї. Проєкт "Незламні" започаткували черкаський фотограф Ігор Єфімов та онлайн-видання "18 000". Про військових підготували фото, відео та текстові історії.
На чорно-білих світлинах фотографа Ігоря Єфімова українські воїни відкривають душі. Вони мужні, сильні, веселі та ніжні. Фотограф каже, воїни – це найкращі з нас. Одне із завдань цього проєкту – навчити всіх українців їм дякувати.
"Я буду задоволений результатом, коли люди будуть не відвертати очі від проблем, а казатимуть "дякую". Багато людей не допомагають, не притримують двері. Я б хотів би оце змінити, щоб як в Америці. Американці уміють казати "дякую", а українці – ні. Я хотів би це змінити, це одна із цілей проєкту", – наголосив співорганізатор виставки Ігор Єфімов.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Ще одна місія цього проєкту – зібрати кошти для українських військових підрозділів. Видання "18 000" планує зібрати не менш як три мільйони. Нині до цієї суми не вистачає 200 тисяч. Щоб їх зібрати – зорганізували аукціон з цікавими лотами.
"Серед лотів – це золото від принца Гаррі для Сергія Прядки. Також у нас є обкладинка журналу Time із підписом Залужного, кава з Табурцем, фотосесія з Ігорем Єфімовим, браслет із сталі з "Азовсталі", гільза, стріляна на Східному напрямку, прапор Черкас із підписами комбатів 3-ї штурмової, два патріотичних панно від черкаської майстрині, шматок збитого "Шахеда" і м’яч з підписами гравців збірної України", – розповів співорганізатор виставки Сергій Макаренко.
Після тривалих торгів усі 12 лотів пішли з молотка. За все вдалося вторгувати майже пів мільйона гривень.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"
Дивіться також:
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.