Притулок для тварин

Не лише песики та коти, є і птахи, кози, віслюки, навіть мають коней: як працює притулок на Миколаївщині – сюжет

Притулком керують волонтери, вони доглядають та лікують тварин, самі й евакуюють

Декілька тисяч тварин врятували волонтери на Миколаївщині за два роки повномасштабної війни. Чотирилапі залишилися без опіки. У когось окупанти вбили господарів. Когось залишили, коли втікали від війни. Далі історія одного із притулків, де приймають усіх тварин, які потребують негайної допомоги. Після їм шукають нові родини. Ким опікуються нині волонтери, розповіла журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко. 

Виводять на вигул песиків у притулку для тварин на Миколаївщині. Їхні господарі загинули або виїхали через війну. Волонтер Олександр Фомін гладить чотирилапого, схожого на вовка. Собака залишився сиротою.  

"Це Вольк, ми його Вольк назвали. Волька евакуювали з Оріхова", – показав собаку волонтер. 

За два роки великої війни притулок прийняв декілька тисяч тварин із південних областей України. Нині тут їх 150.

"Через притулок пройшли понад декілька тисяч (тварин – ред.), які лише офіційно зареєстровані. Не враховуючи тих перших тижнів після руйнування Каховської дамби. Тоді щодня було більше сотні тварин. Це було без зупинки, 24/7. Люди спали і відпочивали тут на території в спальних мішках. Машини приїжджали, розвантажувалися, вантажилися, виїжджали – тоді так було. Так що порахувати неможливо, але цифри величезні", – пригадав Фомін.

Притулком керують волонтери, вони доглядають та лікують тварин. Самі й евакуюють. Інформацію отримують від небайдужих.

"Всі ці поїздки добре продумані: логістика, безпека – наскільки це можливо, ситуація на місці, маршрут, погода. Дуже багато нюансів – все враховуєш і виїжджаєш. Безумовно, є ризики, і вони величезні. Сьогоднішній день не став винятком. Сьогодні був обстріл Інгулця (село в Херсонській області – ред. Я на власні очі бачив, як б'ють боєприпаси. Там воно постійно", – розповів волотнер. 

Тут не лише песики та коти – приймають також птахів, кіз, віслюків та навіть мають двох коней.

"Кінь був виснажений, у дуже поганому стані. Були труднощі з транспортуванням, але, слава Богу, привезли. Думаю, за мірками він уже набрав кілограмів 100. Зараз він проходить реабілітацію. Його копита почистили – два роки цього ніхто не робив, вони були в жахливому стані. Переходить на нове харчування, більш посилене, вітаміни. Ми повернемо йому форму", – поділилася голова ГО "Прайд" Кіра Жилкіна. 

Нині притулок переповнений. Тому можуть приймати лише тварин, які потребують негайної допомоги. Їх виходжують та шукають нові родини.

"Якщо ми знайдемо порядну сім'ю, яка може забезпечити певні умови (для тварини – ред.), якщо ми розуміємо, що вони не планують забивати тварину на м'ясо чи садити на ланцюг – тоді ми укладаємо договір передачі тварини, відповідно до правил захисту тварин. Також на перший час даємо якесь придане – або продукти, або щеплення", – сказала Кіра Жилкина, голова ГО "Прайд". 

Яна Лимаренко, Миколаївська область, "5 канал"

Читайте також сюжет: для порятунку відключили частину міста: як переселенка на Черкащині дбає про безпритульних тварин.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.