Навчання під час війни: у Дніпрі школи відновлять роботу в змішаному форматі – які умови пропонують
Навчання за змінами, дистанційка, екстернат чи сімейна форма навчання. У Дніпрі школи планують відновити роботу у змішаному форматі. Однак за парти сядуть учні лише тих шкіл, де є хоча б найпростіші укриття. При цьому дозволять продовжувати навчатися дистанційно дітям, чиї батьки побоюються відпускати дітей до школи. Це родини учнів вирішуватимуть самостійно. Скільки шкіл готові прийняти дітей і які умови пропонують – дізнавалася наша Дар'я Візір.
Пані Юлія – мати учня 4 класу. Через пандемію та війну її син ходив до школи лише півтора року, решту часу навчався дистанційно. Жінка вважає, на якість освіти сина дистанційне навчання не вплинуло. Але каже, дітям бракує живого спілкування з однолітками та вчителями. А чи піде її син до школи у вересні – поки що не визначилася. Адже тепер через відвідування школи у першу зміну їй треба шукати іншу роботу.
"Соціалізація являється дуже важливим фактором, але ж дуже багато залежить від вчителя особисто в початковій школі, що можу сказати зі свого досвіду. Також це участь батьків, від самої дитини, діти всі різні, хтось може самоорганізуватися, а комусь це важко і потрібна допомога батьків", – вважає Юлія Война.
Щоб батьки заздалегідь могли визначитися – за якою формою навчатиметься їхня дитина – у школах влаштовують батьківські збори.
"Що передбачає змішана форма? Це поєднання очної та дистанційної форми. Частина уроків проходить в очній формі частина, частина – в дистанційній. На сьогодні батьки мають можливість обрати й інші форми організації освітнього процесу, це може бути і дистанційна форма й індивідуальна, така як педагогічний патронаж, екстернат та сімейна форма", – зауважила Наталія Ткаченко.
Під час батьківських зборів у Дніпрі пролунала повітряна тривога, тож учасників обговорення запросили до шкільного укриття, і вони змогли оглянути приміщення.
Після дискусій деяким батькам стало легше визначитися з форматом навчання дітей. Зваживши всі за та проти, пані Ольга обрала для своєї доньки змішану форму навчання. Вважає, навчатися онлайн – не так ефективно, як сидячи за партою.
"Дуже хочемо далі вчитися саме в школі, бо як показує те, що ми мали минулого року і ми взагалі не ходили, це взагалі дуже не зручно. Це безглуздо, я б сказала так, тому що діти надані самі собі, батьки не завжди можуть сидіти контролювати і виходить освіта у нас просто заради літери і мене це не влаштовує", – наголошує мати 3-класниці Ольга Шахін.
Діти зізнаються, вже сумують за школою, однокласниками та вчителькою.
"Кожен день можу бачитися з друзями, займатися з улюбленою вчителькою, а вчителька нас дуже добре вчить. Хоча би я бачу вчительку, я не через екран з нею спілкуюся", – каже Ясміна Шахін.
У Дніпрі зі 154 шкіл укриття мають 116. У половині з них – великі бомбосховища, де вистачить місця для дітей, педагогів та містян. У 40 школах можуть розміститися лише учні та вчителі. Решта, де немає укриттів, мають домовитися про відвідування сховищ у сусідніх школах або організувати дистанційне навчання.
"Під час повітряної тривоги учні будуть спускатися в укриття, але освітнього процесу там відбуватися не буде, будуть лише заняття з психологом організовані, педагог організатор буде проводити якісь заходи для того, щоб трішечки емоційно розвантажити дітей і для того, щоб вони не лякалися. По закінченню повітряної тривоги діти повертаються до кабінетів і продовжують освітній процес", – пояснила директорка школи.
Визначитися з формою навчання батьки мають до 20 серпня. Після того школи сформують класи та розклад уроків.
Дар'я Візір, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Читайте також: Третина не придатна до використання: у столиці перевірили понад тисячу укриттів
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
Зачинені укриття – хто насправді має понести відповідальність.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.