Нове житло для ВПО

На Рівненщині сільську раду переоблаштували на житло для переселенців – відео

У будівлі зробили ремонт і нині тут проживають люди

На Рівненщині адміністративну будівлю переобладнали у помешкання для внутрішньо переміщених осіб. У споруді зробили ремонт і облаштували житлові кімнати. Нині в них проживають люди, які приїхали з Донеччини. Більше дивіться в сюжеті "5 каналу" у випуску новин.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Василь із дружиною показують, як обживаються на новому місці. Подружжя приїхало на Рівненщину з невеличкого містечка біля Покровська. Чоловік колись працював вчителем, жінка на шахті. На пенсії господарювали вдома. Проте все залишили через постійні російські обстріли, хоча виїздити дуже не хотіли.

"У нас хороший город, довелося і помідори залишити, іншу городину роздали, кавуни лишили. Не їхали-не їхали, а потім як почались обстріли безперервні. У наш будинок не попало, а в інші так. Жінку, виховательку дитячого садка, заживо спалило", – поділився переселенець Василь.

Подружжя на Рівненщині вже два тижні. Поселилися в селі Грушвиця, неподалік обласного центру.

"Допомагають люди тут на місці. Продуктами допомагають. Ми самі готуємо. Коли я, коли дружина", – розповів чоловік.

У селі живуть декілька родин переселенців. Тож приміщення колишньої сільської ради вирішили переобладнати під житло для ВПО. Адже громада будівлею не користувалася. Зробили ремонт і зараз тут проживають люди.

"Звичайно, це приміщення було не пристосоване, провели водопостачання, каналізацію, душові. Облаштували кухню, зробили її більш-менш сучасну. Для прання кімнату", – розповіла голова Великоомелянської ТГ Алла Карпюк.

Першим заселилося у відремонтоване приміщення подружжя Сидорових. Кажуть, за два місяці звикли до нового дому. Готують їжу та допомагають іншим переселенцям адаптуватися. Олексій у Торецьку працював на військовому підприємстві, а дружина Ірина була домогосподаркою. Розповідають, від початку 2022 року їхнє місто постійно було під обстрілами. Вікна у квартирі повністю повилітали. Остаточно вирішили виїхати після поранення Олексія.

"Я вийшов перекурить, у під'їзд прилетіло... Мене посікло. У лікарні вирішив не залишатись, бо дружина вдома сама. Хлопці з МЧС приїхали, кажуть – будете виїжджати? Ми – так. Дві валізи взяли", – поділився Олексій.

Читайте також: Із військової форми – у кітель сластівниці: переселенка з Маріуполя відкрила кондитерську в Черкасах.

"У валізу закинула кофту, в що одягнені були. Взуття не взяла, ні зимового, ніщо з таких речей. Просто, що побачила перше, те й поклала. І головне кота", – розповіла дружина Олексія Ірина.

Тепер сім'я починає життя з початку. Олексій планує стати перукарем. У громаді кажуть, це було б дуже добре, бо їх тут бракує.

"Цей чоловік має можливість працювати і хоче, отже, вони стануть дуже корисними на території нашої громади", – зауважила голова Великоомелянської ТГ.

Поки кімнати для людей, які змушені були полишити рідні домівки, облаштовані на другому поверсі адмінбудівлі. Тут зможуть прихистити 22 людини. Нині живуть вісім. У приміщенні є також фельдшерський пункт. У планах – зробити котельну, альтанку на подвір'ї, а також облаштувати кімнати на першому поверсі. Однак нові мешканці вірять, що колись зможуть повернутися до рідного міста.

"Ми українці – сильні люди. Хочу подякувати нашим воїнам. Ми не можемо віддати ні шматочка своєї землі і не віддамо. Слава Україні!", – сказала переселенка з Донеччини Валентина.

Марія Дрозд, Ольга Співак, Рівненська область, "5 канал"

Дивіться також: