Опалення, дрова

На Черкащині відбулося понад 100 пожеж через несправне пічне обладнання – як себе вберегти

Справність пічного опалення щороку перевіряють рятувальники після перших холодів

Понад сотню пожеж  цьогоріч палали на Черкащині, причина яких – несправне пічне обладнання. Рятувальники кажуть, з початком опалювального сезону зростає ризик випадкових займань. Щоб нагадати людям про важливість дотримання правил безпеки, вони вирушили у профілактичні рейди. На одному з таких була наша Яна Лимаренко.

Щоб тепло не стало вбивчим. Рятувальники приїхали у село Руська Поляна і від ранку обходять хати. Опалювальний сезон уже розпочався, а грубки готові не у всіх. Дехто правилами безпеки відверто нехтує. В одній із хаті диван просто біля печі: 

"Не можна, техніка безпеки. Легкозаймисті матеріали можуть займатися. Металевого листа я тут не бачу, тому над цим усім теж варто попрацювати".  

А тут живе багатодітна родина, у хаті четверо дітей. Рятувальники перевіряють пічку – не задоволені:

"Тут коврик, легко може вуглик випасти, може загорітися цей матеріал – і буде пожежа".  

Мати дітей Марія обіцяє виправити помилки:

"Коли ми заїхали, господиня казала, що все прочищене, а коли почали топити, то воно задиміло хату. Нещодавно були хлопці та зробили, вже не димить".

А от пенсіонерка пані Марія хвалиться зразковою пічкою. Їй 86, жінка сама порається по господарству, готує та розпалює піч. Доки топить – контролює і не лягає спати, поки вогонь не згасне. Рятувальники обходять майже всі обійстя – на більшості подвір’їв складені дрова. Пані Світлана каже, готували пічку ще влітку: помазали, почистили та потрусили сажу.

Справність пічного опалення щороку перевіряють рятувальники після перших холодів. Найчастіше заходять у хати, де були проблеми раніше, а також до самотніх та багатодітних. Рятувальники кажуть, недотримання правил безпеки може становити загрозу для життя. 

"Чадний газ – це тихий вбивця. Людина могла елементарно лягти спати і вже не прокинутись, або надихатись і втратити свідомість. Тому ми наголошуємо, що не має бути тріщин, усе повинно бути в належному стані. Треба дотримуватись елементарних правил, бо ми переконані, що виникненню надзвичайних ситуацій можна запобігти", – вважає речниця ГУ ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова.

Рятувальники наголошують, щоб безпечно користуватися пічками, треба трусити сажу, класти металевий лист перед пічним отвором і обов'язково замазувати тріщини.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Читайте також: які зміни очікуються в тарифах на комунальні послуги 2025 року – у НБУ дали прогноз. Зазначається, що невизначеність щодо термінів і розміру коригування тарифів становить окремий ризик для прогнозу інфляції.

Дивіться відео:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.