експолонена бойовиків

"Могли вдарити головою об стіну": експолонена бойовиків про ув'язнення та життя після звільнення

У донецькому СІЗО вона перебувала в цілковитій ізоляції

Два роки полону пережила мешканка Горлівки Марія Чуйкова. Після початку війни, медсестра за фахом залишилася на непідконтрольній території доглядати хвору маму. У 2018 її заарештували та звинуватили у шпигунстві та зраді. Катували та тримали в жахливих умовах. Увесь цей час її звільнення домагалися її сини. Марину Чуйкову повернули під час обміну, в останні дні 2019-го. Після реабілітації жінка приїхала до синів у Харків.

У Харкові Марина Чуйкова тиждень. Місто їй подобається, хоча, зізнається, – як слід його ще не роздивилася.

Жінка була серед 76 полонених, яких представники незаконних збройних формувань передали українській стороні під час обміну наприкінці минулого року.

Це кафе її сини відкрили разом з ветераном війни на Донбасі. Тут жінка пригадує два роки полону. Її схопили у березні 2018 року на контрольно-пропускному пункті. Звинуватили у шпигунстві та зраді. Жінка місяць провела у підвалі так званого МГБ псевдореспубліки.

"У них на мене вже була готова справа, на мене тиснули, було психологічне катування. Навіть якщо ти не хотів підписувати, то там вже інші люди, я їх не бачила, бо весь час була в мішку і кайданках. Вони дозволяли собі образити і вдарити головою об стіну чи двері. І тоді, повертаючись у кабінет слідчого, я все підписувала, що вони мені закидали", – згадує страшні тортури Марина Чуйкова.

експолонена бойовиків . Фото: 5 канал

У донецькому СІЗО вона перебувала в цілковитій ізоляції. Під забороною було і листування з рідними.

"Тільки коли діти відправляли мені книги, вони серед сторінок писали деякі слова підтримки. Писали, що мамочко, ми з тобою. Мамочко, ми тебе любимо. Я читала книгу, і чим більше я її читала, я старалась знайти ті рядки, які написані знайомим почерком", – каже колишня полонена.

Артур Чуйков готує для мами улюблену каву. Два роки разом з братом він не полишав спроб її визволити. Хлопці зверталися до всіх міжнародних організацій, мітингували під російським консульством у Харкові та столиці.

експолонена бойовиків . Фото: 5 канал

Марина нині оговтується від пережитого і намагається повернутися до мирного життя. Жінка відновлює втрачені документи і готується позиватися до Європейського суду з прав людини за незаконне ув'язнення і псевдовирок.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"