кремлівські плани змінилися, Румунія передасть Україні Patriot, FPV можуть поцілити ворожий "Ланцет" – хроніка 848-го дня Великої війни
Хотів денацифікації, але тепер бурмотить про вибори. З чим кремлівський диктатор тепер вирішив пов'язати завершення війни? І як його азійське турне отримало несподівані бонуси для самої України? Про північнокорейську зброю, новий румунський Patriot та українські FPV, які можуть поцілити навіть ворожий "Ланцет". Більше в огляді 848-го дня Великої війни – матеріал журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
кремлівські плани знову змінилися. Раніше ворог бурмотів про денацифікацію та демілітаризацію. Потім почав наполягати про визнання російськими тимчасово окуповані українські території. Тепер москва намагається пов'язати виведення окупантів з виборами в Україні. путін марно мріє, що інша влада швидко підпише з ним мирну угоду.
"Якщо ведення переговорів пов'язується з виведенням наших військ, то цього ніколи не станеться, бо київський режим не хоче покидати владу. Значить, вони зацікавлені в тому, щоб наші війська залишалися на цих територіях, бо не зацікавлені у проведенні виборів, от і все", – сказав російський диктатор.
Але велике планування путіна постійно йде не за планом. кремль хотів прорвати наші північні кордони, натомість Україна отримала дозвіл від західних союзників обстрілювати російську територію. Тепер москва укладає так звані безпекові угоди з Пхеньяном і отримує різку зміну політики Сеула. Південна Корея обіцяє ще більше санкцій. І цілком імовірно – постачання озброєнь для України.
"Наразі під експортний контроль до росії підпадає 1159 товарних позицій, але 243 нових будуть додатково додані до переліку. Таким чином загальна кількість товарів, які підпадають під санкції, становитиме 1402 позиції. Питання щодо надання Україні збройної підтримки буде переглянуте. Уряд висловлює серйозне занепокоєння і засуджує всеосяжну угоду про стратегічне партнерство, підписану Північною Кореєю і росією", – заявив радник із національної безпеки Південної Кореї Чанг Хо Джин.
У чому виграє Україна, якщо Південна Корея дозволить продаж зброї та техніки? Насамперед Україна виграє час. Про це кажуть військові експерти.
"Південна Корея є сучасною кузнею озброєння, і постачає його вкрай активно, швидко. Воно відрізняється трохи нижчою ціною, не в два-три рази – трохи нижчою. Але головне – це високі темпи виробництва, високі темпи постачання, готовність передавати озброєння дуже-дуже швидко. Просто із реальних прикладів, щоб не бути голослівним. Польща замовила загалом озброєння у Кореї на близько 12 мільярдів доларів. Зокрема, танки К2. Перші машини прибули через 102 дні. 35 днів пішло на дорогу", – зазначив головний редактор військового порталу Defense Express Олег Катков.
А ще Південна Корея може продати Україні новітні системи ППО KM SAM. Вони схожі за характеристиками на російську С-400, але насправді, а не лише на папері, можуть збивати балістичні цілі. Так само як і американські Patriot, яких в України також побільшає. Про передачу власного комплексу ППО повідомила Румунія.
А поки Україна очікує на захист від ракет, українські FPV-оператори піднімають свій погляд із землі на небо. За останні тижні в мережі з'явилося декілька карколомних відео, де наші дрони цілять у повітрі ворожих пташок-розвідників. І навіть збивають ударний безпілотник "Ланцет".
"Є відео з "Ланцетом" – воно просто максимально демонструє цю ситуацію: оператор має на камері побачити, що щось там рухається, обрати одразу точку перехоплення і в нього немає шансу на схибити. Тобто він на нього летить, "Ланцет", цей дрон зі швидкістю 100 км на годину і треба обрати точку перехоплення і на все це в тебе є там буквально 2-3 секунди. Це максимально складно. В умовах, коли ця функція буде передана до сучасних обчислювальних цифрових систем, тобто на машинний зір з елементами там штучного інтелекту – нехай будемо так це називати – ця проблема вирішується. І да, ми можемо говорити про дійсно максимально ефективні та відносно дешеві, у будь-якому випадку у рази, у порядки дешевші речі для перехоплення дронів, ніж зараз є", – додав Катков.
Олексій Пасак, "5 канал"
Читайте також: дрони, артилерія, штурми: ГУР у Часовому Яру, що розповіли про ворога – "Невигадані історії".
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.