тренінг

Коли не воює, то вчить інших: у Черкасах пройшов тренінг бойового медика – сюжет

Знання допомагають вижити, каже Олександр

Домедична підготовка від бойового фельдшера. Такий тренінг провів для черкасців Олександр Корнійчук із псевдо "Байкер". Він – бойовий медик, а коли не на війні, їздить із тренінгами Україною. Лише торік провів їх понад три сотні. Навчає військових та цивільних, як надавати допомогу в екстремальних ситуаціях.

Вчить військових рятувати побратимів бойовий медик Олександр Корнійчук. Перев’язувати рани, користуватись джгутом та знаходити його замінники. В окопах, бліндажах та в разі тяжких поранень на собі показує, як врятуватися.

Більш як 300 тренінгів лише за минулий рік провів Олександр для військових та цивільних. Поза службою він – байкер, тож і псевдо таке має. Нині на ротації, приїхав до Черкас навчати. Від ранку вже провів тренінг військовим, зараз зібрав цивільних містян.

Цей тренінг не про те, як рятувати з допомогою складного обладнання – Олександр навчає, як допомогти людині, якщо під рукою лише аптечка або і зовсім нічого з медичних засобів.

Глядачі пробують перетягнути рани без турнікета, але безуспішно. Олександр показує, як це зробити і яким паском.

"На сьогодні війна, треба розуміти, що робити і як робити, друге – я так само байкер, тож я розуміюсь на цьому, також виїжджаю на ДТП, по місту Черкаси, на сьогоднішній день у мене маленька дитина, і треба забезпечити себе і дитину, це першочергове, що треба, вчитися ніколи не пізно", – розповідає черкасець Володимир Лесь.

Олександр Корнійчук від початку 2014-го був волонтером, згодом пішов на службу військовим медиком у медичну роту, адже має профільну освіту. Нині служить у 27-й бригаді. Зараз своїм обов’язком вважає не лише порятунок захисників, а й навчання українців домедичної підготовки. Адже через війну почастішали специфічні травми.

"Це мінно-вибухові і головна мета і хлопці вже знають це – це зупинить кровотечу, тому що якщо тулуб умовно захищений – то руки-ноги вони перші попадають під таку проблему", – пояснює фельдшер 27-ї Печерської бригади Нацгвардії України Олександр Корнійчук.

Далі показує наповнення своїх п’яти валіз. Це професійні набори порятунку, розказує учасникам, як скористатися ними. Олександр уже 10 років на службі, за цей час, каже, врятував багато життів. Пригадує історію про пораненого захисника, якому вдалося зберегти руку.

"Він приїхав на наш фестиваль, він каже: "Дивись" і показує мені руку. У нього була відірвана кінцівка, і коли я його в Часів Яр привіз, молодий хлопчина. Старий медик не хотів, каже, що ампутація, кажу – ну, знаєте, максимум пройшло 45 хвилин, вона повинна була лишитися, і він зараз, до речі, і служить, і на мотоциклі, отак, уявляєте, людина лишилася завдяки тим же алгоритмам, що повинні знати людина, лишилася жива і бажання медичних працівників", – згадує фельдшер 27-ї Печерської бригади Нацгвардії України Олександр Корнійчук.

Знання допомагають вижити, каже Олександр. І всім українцям радить вчитися виживати. А ще допомогти Україні вистояти – донатити та йти до лав ЗСУ.

"Не розслаблятися, ми чомусь думаємо та хлопці відпрацюють. Для перемоги треба згадувати хлопців, не треба замилювати собі очі, не треба лише дивитися телевізор, а й дивитися в очі військовим", – наголошує фельдшер 27-ї Печерської бригади Нацгвардії України Олександр Корнійчук.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Читайте також: Домедична підготовка та ази мінної безпеки: як у Вінниці учасниця бойових дій викладає предмет "Захист України" – сюжет

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.