коні допомагають ветеранам

Кінні прогулянки, реабілітологи та психологи: на Черкащині створюють табори відновлення для військових – сюжет

Для родин ветеранів цей табір безплатний

Відновлення під час верхової їзди. На Черкащині створюють мережу кінних клубів, які допомагатимуть у реабілітації ветеранів. Це частина великої програми для захисників та їхніх родин. На тиждень військовослужбовці з сім'ями приїздять до спеціального табору, де з ними працюють фахівці. Верхова їзда – один із важливих етапів терапії. Як усе відбувається – бачила журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Долаючи біль, Євген намагається сісти верхи. Через травми після війни чоловік не може рухати ногами без болю. Але бажання проїхатись на коні - сильніше, тож Євген лишає милиці і влаштовується в сідлі.

Кінні прогулянки – одна з активностей у таборі відновлення для військових. Євген махає родині, яка чекає за парканом. Усі в кінному клубі вітають його оплесками.

Євген із дружиною Валентиною та сином Олександром - переселенці з Маріуполя. Були в окупації, але вдалося вирватися. Приїхали на Черкащину, Євген відразу пішов до військкомату. За час служби пройшов Лисичанськ, Херсон та Бахмут. Продовжувати воювати не міг через травми.

"Не можна кататися, але так як дуже хотілось, хоч якось мене прокатали, емоції, останній раз напевно малим катався. Емоційний стан – коні надихають, приємна обстановка і люди привітні, хотілося б звісно як рванути так галопом, але, на жаль, не можу, нічого, підлічмось і повернемось дамо тут", – кажуть учасники табору Євген, Валентина та Олександр Титоренко.

10 родин ветеранів приїхали у табір відновлення на Черкащину. Усі військовослужбовці вже демобілізовані. Тут із ними працюють реабілітологи, психологи та фахівці різних напрямків. Катання на конях – один із видів терапії.

"У дитинстві катался, але без уздечки, просто так, відчуття супер, гано, погода чудова", – каже учасниця табору Наталія Попович.

Для такого родинного дозвілля підібрали спокійних коней, кажуть у кінному клубі. Елегант – в минулому учасник міжнародних змагань, а нині вже на пенсії. Спокійний та вихований кінь працює навіть з дітьми.

У кінному клубі кажуть: спілкування з тваринами допомагає нормалізувати психо-емоційний стан. Уже за кілька годин поїздок, спершу серйозні гості, розвеселилися та розслабилися. У клубі кажуть, допомагати ветеранам мають за честь.

"Погодились одразу, бо майже всі мої учні знаходяться на фронті, члени родини теж там. Коли ще з 14 року ми самостійно це пробували і бачили, що все получаєтсья добре, і саме така програма централізована – це просто неймовірно", – наголошує керівник кінно-спортивного клубу Андрій Пономарьов.

Це вже п'ятий табір для ветеранів та їхніх родин організовують на Черкащині. Для них підбирають програми реабілітації та дозвілля, щоб військові після страхів війни бодай трохи відновилися.

"Головна мета – це на обласному рівні сформувати спільноти ветеранів, які стануть підтримкою один для одного і рухатимуться в напрямку майбутнього. Ми намагаємося ідентифікувати активні сім’ї ветеранів, які запалюються, які готові формувати ці спільноти, готові діяти", – зазначає керівниця проєкту Анастасія Юрченко.

Для родин ветеранів цей табір безплатний. Нині його послугами вже скористалися 50 родин, і набір на наступні заїзди триває.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Читайте також: Коні дають змогу забути жахи війни: як військові проходять реабілітацію за допомогою іпотерапії – сюжет

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.