Для України шукають системи Patriot, є нові московські погрози на адресу Парижу – хроніка 771-го дня повномасштабної війни
Шукаємо ППО – у кожному куточку світу. І в цьому Україні допоможе Німеччина. Лише напередодні міністр закордонних справ говорив про понад сотню комплексів Patriot, які мають союзники. А вже зараз доступні системи почали шукати й в інших країнах. Про зустрічі з НАТО у Брюсселі і про перспективи російського наступу. А ще маємо нові погрози, озвучені москвою на адресу Парижу. Про події 771-го дня великої війни – у матеріалі Олексія Пасака.
Розмова із прихованими погрозами. Вперше за півтора року – телефоном поспілкувалися міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню та російський міністр нападу шойгу. Офіційний Париж заявляє, що розмова стосувалася винятково протидії світовому тероризму через напад у підмосковному "Крокус Сіті Холлі". І поки Франція офіційно засуджує теракт – на москві продовжують запевняти, що до цього причетний Київ та невідомі західні куратори.
шойгу навіть заявив співрозмовнику: "Сподіваюся, що за цим не стоять французькі спецслужби". На такі закиди відреагував вже не міністр, а особисто президент Еммануель Макрон.
"Коментарі з російського боку були справді пафосними і погрозливими. Інакше кажучи, це просто смішно. Говорити, що за нападом у москві може стояти Франція, і що за цим стоять українці, – це безглуздо. Це не відповідає дійсності. Але це маніпуляція інформацією, і це є частиною методів ведення війни, які сьогодні використовує росія. Ви повинні це усвідомлювати. Я не хочу коментувати тут те, що насправді не представляє інтересу", – заявив президент Франції.
І ще одна маніпуляція. У комюніке за підсумками розмови з Парижем – у російському мін-нападі знову заявили про готовність до переговорів. Буцімто можуть взяти за основу Стамбульський формат. У Парижі натомість заявили, що цієї теми під час розмови – взагалі не торкалися.
На загал звучить інша тема. Тема довгострокового озброєння України. У Брюсселі – подвійний захід. Країни-члени Альянсу святкують 75 річницю з дня заснування. І водночас відбувається засідання Ради Україна – НАТО. Розмови починаються з найбільш нагального питання – захисту українського неба.
"Не хочу псувати свято, річницю, але моїм головним меседжем сьогодні будуть "Петріоти", тому що порятунок українських життів, порятунок економіки, порятунок міст залежить від "Петріотів" та інших систем протиповітряної оборони в Україні. Ми наголошуємо на "Петріотах", тому що це єдина система, яка може перехоплювати балістичні ракети", – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Він пригадав, що тільки в березні по Україні були випущені 94 балістичні ракети.
"Але надання "Петріотів" залежить від рішень союзників. Тому це буде моїм головним фокусом сьогодні, і я з нетерпінням чекаю на дискусію з союзниками", – додав він.
І, вочевидь, зрушення є. Німеччина починає пошук усіх доступних у світі систем Patriot, щоб з'ясувати які з них можна передати Україні. І не лише Patriot, але й інших систем ППО.
Про це за підсумками зустрічей повідомив Дмитро Кулеба. Водночас міністр заявив – Київ вже провів власний аналіз і назвав країни, які можуть у найкоротші терміни надати комплекси протиповітряної оборони. Що це за країни – не уточнив.
Але члени НАТО й надалі уточнюють шляхи спільної підтримки України. І міркують про великий фонд Альянсу, запропонований генсеком НАТО.
"Щодо пропозиції Єнса Столтенберга про 100 мільярдів євро для України, скажу так: усе, що має на меті спільну і надійну співпрацю для допомоги Україні, є хорошим і правильним. Ми просто маємо переконатися, що немає дублювання або потроєння структур. Існує тенденція загрузнути в цьому. Ну і звичайно, треба враховувати, хто, скільки і коли вже заплатив, і яким може бути розподіл коштів. Але сам підхід, безумовно, заслуговує на увагу", – прокоментував міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
Зауважується, що увага зараз має бути прикута до фронту. В Альянсі бачать лише два сценарії розвитку подій. Або ЗСУ за підтримки союзників повертають свої території. Або підтримка грузне в очікуванні – і росія зробить нові кроки по українській землі у відповідь.
Але ці кроки окупантів – щодня зупиняють Збройні сили. Як завершуються російські спроби штурмів десь на сході? Інколи, фінальний акорд в цих штурмах ставить маленький, непомітний FPV-дрон. Що залишається ворогу? Лише відео на згадку.
Олексій Пасак, "5 канал"
Читайте також: рф може розпочати масштабний наступ на одному оперативному напрямку.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.