відновлюють ліси

Деревина потрібна для будівництва фортифікацій: на Полтавщині взялися поповнювати лісовий фонд – сюжет

Ліс створюють на місці старих занедбаних луків, які не використовує громада

Щоби було з чого будувати фортифікації – потрібні дерева. На Полтавщині взялися поповнювати лісовий фонд. Цієї весни планують засадити більш як п’ять сотень гектарів. Вирощуватимуть як хвойні, так і листяні дерева. Як кипить робота – бачила Анна Морозова. 

Однорічні саджанці сосни Світлана Омельченко виростила із насіння шишки. Цієї весни молодими деревами планують засадити ділянку майже у шість гектарів поблизу села Млини на Полтавщині.

"Десь у десять років вже сосна може буть півтора метра, а може й більша, в залежності від того в які умови вона потрапила і як буде рости", – розповідає інженерка з лісових культур Світлана Омельченко.

Разом з напарниками пані Світлана приїхала в Лютенську громаду, щоб заліснити занедбане пасовище.

"Саджаєм ми мечем Колесова. При цих погодніх умовах дуже тяжко, бо грунт налипає і важко зробити лунку, щоб воно не обсипалося, коли ти витягуєш його", – зазначає помічник лісничого Лютенського лісництва Віталій Зінчик.

Долучилися до роботи і місцеві жителі. Пані Наталя розповідає – тут вже понад 15 років ростуть бур'яни та дикі дерева.

"У нас взагалі ця місцина заливна. Тут раніше річна виходила з берегів і заливалися повністю всі луки. Свіже повітря буде в нас. В нас ліси бачте які гарні тут. Мішаний ліс, а тут буде сосновий," – зазначає жителька села Лютенкьа Наталія Гребеножко.

"Ця війна багато знищила в країні, і багато поганого залишиться після неї нашим дітям, тому ми повинні із потрійною увагою і силою берегти природу", – зазначила староста Лютенської сільської ради Наталія Фесик.

Ліс створюють на місці старих занедбаних луків. Громада їх не використовує, тож території поступово передають лісництву.

"Попередньо люди утримували багато тварин сільськогосподарських, - корів, і випасали. Потім зменшилось поголів’я, і, звичайно, його перестали використовувать, і воно заросло грушками-дичками", – розповідає голова Лютенської об'єднаної громади Володимир Омельченко.

Щороку лісництва передають по кількасот кубів деревини на передову. Вона потрібна для будівництва фортифікаційних споруд та опалення. Полтавщина за два роки великої війни передала на потреби ЗСУ 8700 кубометрів. Тож нові ліси зараз висаджувати життєво необхідно.

"Області звертаються безпосередньо за потребою, вказують відповідні об'єми, діаметри цієї деревини, і ДП "Ліси України" формують відповідні списки, і визначають де ці об’єми на місцях України може забезпечити та чи інша філія. Напрямок забезпечення даною деревиною, це в нас в першу чергу Харківська, Запорізька і Донецька області," – наголошує заступник директора "Слобожанського лісового офісу" ДП "Ліси України" Сергій Венгер.

Цієї весни на Полтавщині планують висадити 560 гектарів мішаного лісу, а це майже чотири мільйони дерев. Роботи в регіоні триватимуть ще два тижні.

Анна Морозова, Богдан Проскуров. Полтава, "5 канал"

Читайте також: Відновити ліси, зруйновані війною: у трьох регіонах почали заготовляти шишки для зрощення дерев

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.