акція протесту

Чотири роки за гратами у Лівії: ув'язнені моряки оголосили голодування, родичі вимагають дій влади

Судно під українським прапором транспортувало нафту з Мальти до Лівії

Тетяна Уманець четвертий рік поспіль мріє обійняти свого батька – капітана танкера "Рута". Нині він разом із командою – у лівійській в'язниці, куди потрапили за підозрою в незаконному входженні у територіальні води Лівії та контрабанді палива. Але родичі переконані: нічого протизаконного моряки не робили.

Судно під українським прапором транспортувало нафту з Мальти до Лівії. Але лівійці затримали екіпаж, звинувативши у збройному спротиві.

Через три місяці після затримки танкера лівійці злили з нього паливо. Після чого замовник вантажу зник, а екіпаж й досі перебуває у в'язниці.

У лівійській в'язниці 14 членів екіпажу танкера "Рута" перебувають уже чотири роки. Вироку немає, адже судові засідання постійно переносяться. На знак протесту 14 травня десятеро моряків оголосили голодування, решта через поганий стан здоров'я їх підтримують морально.

За час ув'язнення здоров'я моряків погіршилося. Одного з них прооперували через виразку шлунка, а ще декілька членів екіпажу захворіли на гепатит. Родичі моряків та юристи не раз зверталися до посадовців по допомогу, проте безрезультатно.

У Міністерстві закордонних справ кажуть: про моряків не забули. Та без вироку лівійського суду повернути екіпаж "РУТИ" додому практично неможливо.

У МЗС запевняють: стан здоров'я та рішення лівійського суду контролюють, утім робити прогнози щодо повернення моряків поки що не можуть.

Ольга Дунська, Евеліна Михайленко, Сергій Іщенко, "5 канал"