Російська агресія

"Зустріч буде максимально гарячою": Путін намагається наслідувати тактику Гітлера – Ар'єв

Чим ближче європейські країни розташовані до російських кордонів, тим краще вони розуміють небезпеку

Про те, чи можлива активна фаза війни і яку причину для наступу може використати Росія, в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі" поспілкувалися з народним депутатом від "Європейської Солідарності" Володимиром Ар'євим. 

"Росія причину для війни знайде. Ми можемо потім дивитися, що "українська армія" – перевдягнені в українську форму військові (РФ, – ред.) – "вдерлися" на територію Російської Федерації. З часів Другої світової війни засоби Гітлера цілком використовуються Путіним і його режимом. Всі напрацювання, що інформаційні, що інформаційно-психологічних операцій, що військових провокаційних історій – нинішні "антинацисти" в Росії якраз і є сучасними нацистами", – каже нардеп.

Втім, він зазначив, що в нинішніх умовах затяжні бойові дії виснажуватимуть російську сторону.

"Боєздатних військових частин, незважаючи на кількість, у них нема. Так, вони зосереджують зараз боєздатність на кордоні з Україною. Але вони зараз оголюють усі свої інші кордони – а там у цей момент можуть відбуватися дуже цікаві речі. Тому що зараз іде справді позиційна боротьба", – додає він. 

"Світ нарешті почав розуміти тактику гібридної війни Путіна. Він (Путін, – ред.) не є військовим полководцем, він КГБіст і зазвичай діє так, щоб усе максимально зробити чужими руками. І в нього немає бажання вести відкриту війну – він намагається все зробити таким чином, щоб максимально виправдатися", – пояснює Ар'єв.

Депутат переконаний: якщо відрита фаза війни таки почнеться, то в Росії виникнуть великі проблеми, зокрема з постачанням енергоносіїв. Тому, на його думку, Путін намагається "прослизнути між крапельками", щоб і на Україну напасти, і самому не постраждати.

"Головне, що йому дають зрозуміти (іноземні держави, – ред.), постачаючи зброю Україні – що зустріч буде максимально гарячою. Тобто якщо сюди зайдуть російські танки – буде гаряче. Гаряче буде саме в танках", – наголошує він.

Він також додає, що чим ближче європейські країни розташовані до російських кордонів, тим краще вони розуміють небезпеку.

"І тим краще пам'ятають ті, хто раніше був під Російською імперією", – наголошує політик.

Також Володимир Ар'єв відповів на запитання глядачів про те, що робити в разі загострення російської агресії, зокрема імовірної окупації Харкова, про яку говорив президент Зеленський.

"У мережі інтернет є поради, що робити у випадку військової агресії. Бажано тримати зібраними речі, якщо є можливість – кудись виїхати. Якщо не буде куди виїхати – тримати запаси води, продуктів і ліків. Особливо ліків для тих, хто має хронічні захворювання і залежний від ліків. І антибіотики, жгути на випадок поранення... Дуже варто серйозно до цього поставитися, і слава Богу, якщо пронесе", – сказав депутат.

"Я впевнений в одному: українські офіцери і солдати відповідатимуть так, що ворогу буде непереливки. Якщо генералітет, наприклад, може мовчати і нічого не говорити про стан справ в армії, який послаблює ЗСУ, я абсолютно впевнений, що офіцери й солдати захищатимуть Україну до останнього. Принаймні українці це вже цілком довели у 2014 році, коли армія була незрівнянно слабша, ніж зараз", – підсумував він.

Читайте також: Роковини обстрілу Маріуполя бойовиками – моторошне відео з місця подій