Зібрати батарею Patriot не вдалося: Нідерланди та Фінляндія оголосили нову оборонну допомогу для України
Нідерланди та Фінляндія оголосили про нові пакети оборонної допомоги для України.
Як передає Faz, міністр оборони першої згаданої країни Рубен Брекелманс повідомив, що вже був доставлений радар AN/MPQ-53 для ППО Patriot. Також "дуже скоро" будуть передані три пускових установки для системи.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Наприкінці травня уряд Нідерландів заявив, що планує спільно із союзниками сформувати батарею зенітно-ракетного комплексу та передати її Україні. Уряд країни погодив виділення для цього вже загаданих трьох пускових установок та радіолокаційного комплексу.
Планувалося, що інші країни доповнять набір пунктом управління, додатковими пусковими та допоміжним обладнанням. Проте за три місяці – жодна країна так і не долучилась до цього проєкту. Тож Амстердам вирішив передати техніку зараз, без формування окремої батареї ЗКР. Хоча Брекелманс запевнив, що країна продовжить шукати шляхи завершення проєкту.
"Ми хочемо знайти інші країни, які нададуть окремі елементи для формування повноцінної системи. Ми все ще працюємо над цим. Ми говоримо про це з різними партнерами. Є певні можливості, але є й труднощі. На жаль, не тільки в Україні, а й у світі бракує систем Patriot", – зазначив він.
У свою чергу президент Фінляндії Александр Стубб погодив пропозицію уряду про 25-те за ліком постачання військової техніки для Сил оборони України.
Як повідомили у пресслужбі міністерства оборони країни, новий пакет підтримки оцінюється приблизно у 118 млн євро. А загальна військова допомога, яку надало Гельсінкі, вже сягнула 2,3 млрд євро.
"Військова ситуація в Україні залишається серйозною. Фінляндія, як і обіцяла, продовжить надавати матеріальну допомогу. Наше послання партнерам – не здаватися", – зауважив міністр оборони Антті Хяккянен.
Країна, традиційно, не розкриває подробиць виділеної допомоги – номенклатури, термінів і способів доставки – з міркувань безпеки.
Нагадаємо, стало відомо, що Конгрес США може втратити близько $5,8 млрд допомоги для України.
Дивіться також відео: