хроніка 979-го дня повномасштабної війни

Зеленський просив Tomahawk, генерал Марченко заявив, що фронт сиплеться – хроніка 979-го дня повномасштабної війни

Від початку жовтня ворог захопив 478 квадратних кілометрів української території

Фронт сиплеться, але це не поразка. Принаймні поки що. Про це кажуть українські військові та політики. Як росія окупувала за місяць більше території, ніж це їй вдавалося на самому початку великого вторгнення? Про українські ракети, які досі не з'явилися у війську. І про американські "Томагавки", які просить передати президент. Більше в огляді 979-го дня Великої війни – матеріал Олексія Пасака.

російські ганчірки в українському Селидовому. Ворог оприлюднює нові кадри з ключового міста для оборони Покровського напрямку. Генштаб ЗСУ не підтверджує захоплення населеного пункту. Заявляють, що поблизу Селидового окупанти намагаються витіснити з позицій українських захисників. Західні ЗМІ більш песимістичні. У німецькому виданні Die Welt кажуть, що від початку жовтня ворог захопив 478 квадратних кілометрів української території. Зокрема, лише за минулий тиждень – майже 170 квадратних кілометрів. І це найбільший успіх для росії від березня 2022-го, коли ворожі колони рухалися на Київ. Український фронт сиплеться. Так різко ситуацію оцінює генерал-майор Дмитро Марченко, який на початку повномасштабного вторгнення керував обороною Миколаївщини.

"Усі ми знаємо, я не відкрию військову таємницю, якщо скажу, що фронт у нас посипався. На жаль, у Селидове вже зайшли орки, і вони вже там закріплюються, я думаю, що в найближчий час вони обійдуть його кільцем і захоплять повністю, що дасть їм тактичний вихід на Покровськ. Це дуже, дуже для нас погано", – заявив генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко.

Причини провалів на фронті, за словами Марченка, – це нестача людей, техніки та боєприпасів. А ще – дисбаланс в управлінні військами. Про це говорить і Роман Костенко – народний депутат, секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки. Зауважив, що найближчим часом комітет має обговорити з міністром оборони всі проблемні питання. Але поразку на полі бою Костенко теж не бачить.

"Ну дивіться, можна програвати в якийсь момент. В даний момент – ми програємо на полі бою, в плані того, що противник переважає нас ресурсами, і противник наступає, і в нас немає стійкої оборони. На жаль, багато є факторів для цього, це і помилки в управлінні, це питання відсутності нормального кількості ресурсу. А в нас його з початку війни – ми не були ним забезпечені більше ніж на 50%, і росія завжди переважає в цьому. Там проблеми, зі, скажімо так, – вчасно виритими фортифікаціями, тобто є проблемні питання. Але сказати, що "ми програли поле бою" – ні, зараз просто противник має ініціативу і має перевагу," – заявив народний депутат, секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко.

Україна не має альтернатив, щоб рухатися за підготовленими планами. Один із пунктів плану перемоги – це підвищення обороноздатності. Хоча і тут є проблемні історії. Насамперед – створення української далекобійної ракети.

"Потрібно розбудовувати оборонно-промисловий комплекс. В нас є для цього потенціал, він розбудовується і є деякі в ньому такі важливі перемоги, але деякі є моменти, які досі не вирішені. В тому числі і ракетна програма. Хто б там що не говорив про те, що там ми якихось досягли успіхів – за ті три роки, які ми витратили на це, – я б не сказав би, що це успіх. Це, мабуть, найменше, що ми могли зробити за три роки. Враховуючи те, які там і кошти виділені були, які рішення були прийняті", – наголосив народний депутат, секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко.

Немає власних ракет, але було б непогано отримати американські. Видання New York Times деталізує пропозицію президента України з розміщенням в Україні західної зброї для стримування росії. ЗМІ заявляють, що Зеленський пропонував США віддати їхні власні "Томагавки". Це крилаті ракети, які можуть летіти на понад півтори тисячі кілометрів. Білий дім одразу назвав таке прохання – нездійсненним запитом.

Точно не "Томагавк", але щось високоточне прилетіло до окупованого Луганська. Як повідомляють аналітики – ймовірно, вдарило по одній із старих військових частин, де ворог зберігав свій боєкомплект.

Олексій Пасак, "5 канал"

Нагадаємо, нічна дронова атака Києва: через падіння уламків сталися пожежі, є потерпілі. Палають також декілька автівок, займання й у торгівельному приміщенні, зауважив Кличко.

Читайте також: росія атакувала Харків КАБами – удар прийшовся по будівлі Держпрому, яка перебуває під захистом ЮНЕСКО.

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій