США-ЄС, США-Євросоюз

Європа готується до ймовірного розриву трансатлантичних відносин зі США – WP

Європейські посадовці готуються до ймовірного "розриву трансатлантичних зв'язків" зі США, якщо Трамп виграє президентські вибори

Найближчі партнери США в Європі готуються до ймовірного розриву трансатлантичних зв'язків у разі, якщо Дональд Трамп виграє вибори.

Про це повідомило видання The Washington Post, посилаючись на розмови з 15 політиками та експертами з п'яти європейських країн.

Після одного президентства Трампа європейські політики стверджують, що тепер вони краще підготовлені до можливого другого терміну. Вони працюють над різними стратегіями для реагування на непередбачувані ситуації в галузі безпеки та торгівлі. Однак у певному сенсі вони визнають, що Європа тепер менш підготовлена до взаємодії з Трампом, ніж раніше, зазначається в матеріалі.

"Інтерв'ю з 15 керівниками, політиками, дипломатами і провідними аналітиками з п'яти європейських країн свідчать про те, що незалежно від того, хто переможе, регіон очікує майбутня перевірка реальності своєї залежності від Сполучених Штатів", – пише видання.

Кандидатка від демократів Камала Гарріс назвала альянс НАТО "залізним". Проте деякі високопоставлені європейські чиновники та дипломати вважають, що, ставши президентом, вона, швидше за все, наслідуватиме політику президента Барака Обами, а не Джо Байдена, і зосередить увагу США на Східній Азії.

"Незалежно від того, хто переможе на виборах у США, увага США в майбутньому все більше зосереджуватиметься на Індо-Тихоокеанському регіоні. Європейцям доведеться робити ще більше для своєї безпеки", – заявив в інтерв'ю The Washington Post речник Міністерства оборони Німеччини Міхаель Штемпфле.

Однак більшість занепокоєнь, висловлених європейськими чиновниками, зосереджені на Трампі. За словами дипломатів, оперативна група швидкого реагування в штаб-квартирі ЄС в першу чергу працює над розробкою стратегії його можливого повернення.

Коли Трамп востаннє обіймав посаду, він запровадив тарифи на сталь і алюміній із Європейського Союзу. Цього разу він стверджує, що має намір піти ще далі. Він виступає за найбільше підвищення тарифів за останні майже сто років. Видання зазначає, що Німеччина, яка часто стає мішенню для Трампа, є особливо вразливою.

У статті зазначається, що прихильність Трампа до України у її боротьбі з росією є непевною. Щоб уникнути можливого зміщення позиції Білого дому щодо України, європейські чиновники підкреслили важливість швидкого ухвалення пакетів допомоги до листопадових виборів. Нове керівництво НАТО також взяло на себе частину функцій Пентагону з координації військової допомоги Києву.

Країни Європи також збільшують свої військові витрати до найвищого рівня з часів холодної війни.

Європейські чиновники визнають, що втрата підтримки США в оборонній сфері завдасть серйозного удару. Війна в Україні чітко продемонструвала, наскільки важко європейським країнам буде вистояти самостійно і які високі ставки на кону, зазначає видання.

Читайте також: Демократи назвали виборців Трампа "сміттям": партії перед виборами припустилися серйозних помилок – подробиці скандалу.

Дивіться відео:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій