"Військові мали самі прочитати Конституцію": Маляр в ефірі довела до сліз нардепку Совсун, чоловік якої воює – що сталося
Колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що військові повинні були читати конституцію перед тим, як іти воювати. Під час дискусії із народною депутаткою від партії "Голос" Інною Совсун, чоловік якої пішов захищати країну на початку повномасштабного вторгнення росії, вона довела останню до сліз.
Відбулася сварка у ефірі програми "Новий відлік" на телеканалі "Суспільне".
"Військові мали самі прочитати в Конституції та знати, що демобілізація неможлива завчасно до закінчення воєнного стану", – заявила Маляр.
У відповідь на ці слова депутатка зі сльозами нагадала, що її чоловік воює "на нулі" понад 2 роки. Вона наголосила, що звичайна ротація ситуацію не врятує.
"Зараз те, що ви кажете, ви перекладаєте відповідальність на тих, хто зробили найважливіший, найскладніший момент в історії. А ви зараз робите вигляд, цієї проблеми не існує. Що ці люди є залізними і можуть воювати далі. Він за 2 роки заледве бачив своїх дітей. І ротація цього не врятує. Ротація не врятує нікого. Це можливість відпочити, а не повернутись до нормального життя", – зазначила вона.
Маляр кілька разів перебивала Совсун і повторювала, що демобілізація неможлива. Також зауважила, що існує "ризик відкриття ще одного фронту".
"У такій ситуації було би дуже дивно, якби була прийнята норма про демобілізацію. Чи потрібно її допрацьовувати – звісно потрібно. У нас ключова дискусія триває довкола того, що людям треба відпочивати. Це дійсно так і є – люди виснажені. 2 роки дійсно не було ротації людей, які перебувають у підрозділах на передньому краї. Зараз це питання системно вирішене і ця ротація відбувається", – сказала вона.
Ексурядовиця зазначила, що якщо чоловік Совсун не мав відпустки за увесь цей час – то це "порушення прав людини".
Скандал прокоментувала співголова партії "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко, яка також була присутня в студії. Вона зазначила, що колега з іншої фракції говорила "від імені сотень тисяч дружин, доньок та коханих". Тоді як Маляр, за словами Геращенко, захищає позицію влади і продовжує "шпагати наших військових".
"Нуль емпатії, нуль поваги до воїна і їх родин, нуль людяності. Каліброване хамство. Це не просто провал комунікації. Це усвідомлена позиція, коли на військових вже зараз перекладають відповідальність. За все", – написала вона.
Також на конфлікт відреагував нардеп Олексій Гончаренко, засудивши колишню заступницю міністра оборони.
"А тепер я хочу сказати про Гану Маляр. Прям зараз вона найголовніша по медійці в ЗСУ. Сподіваюсь ненадовго. Ви думаєте, чому наприклад в трендах Тік-Току пісня про ухилянта? Або чому провал в мобілізації? Або чому війна забувається? Спитайте у Ганни. Це її зона відповідальності. Все, що у нас погане з медіа, має ім'я, і це ім'я – Ганна Маляр. Сподіваюсь, що після цього всього її звільнять. І нарешті в ЗСУ всі зможуть видихнути. Бо цей ідіотизм не може продовжуватись", – написав він.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Колишня нардепка, голова правління "Національної освітньої асоціації" Вікторія Войціцька висловила Інні Совсун та її чоловікову глибоку повагу, а поведінку Маляр назвала "огидною та аморальною".
"Таким "спікерам-експертам" не місце в інформпросторі Украіни", – додала вона.
Нині військовий, а у цивільному житті журналіст Сергій Гнезділов заявив, що армія абсолютно не сприймає того, що говорить Ганна Маляр.
"Це згуртує ще більше солдат, сержантів, їхні сім'ї, бо в підтримку цього питання виступають лише умовні комбати/комбриги "ми не хочем/не збираємось відпускати навчених людей до самої Перемоги… Має зрозуміти і політичне, і військове керівництво, що люди – не раби, і навіть в тюрмі є чіткі строки, чого не встановлено в армії ", – написав він.
Письменник, а нині військовий Артем Чех нагадав, що більшість тих, хто йшли в перші дні на війну – були готові померти за свою країну.
"І тепер чути про те, що пацани, ви ж знали, що це безстроково – огидно. Бо якби ж пацани були останніми, якби ж не було ким замінити, якби ж невідворотність смерті, втрата всього, вирок, крапка, останній подих. Але ж є ким. Є чим. І командири далеко не всі, а точніше – мало хто – у*обки. І смерть чи важке поранення теж не стовідсоткове. І армія як інституція далеко не така вже й монструозно-страшна, як її малюють. Не страшніше за ваш собес чи відділення "Укрпошти". І ніхто не посилатиме штурмувати посадки з котелком і лопатою. Не факт, що ті посадки взагалі вдасться побачити", – написав він.
Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада після місяців розгляду ухвалила закон про мобілізацію. За день до голосування із тексту виключили норму щодо права на демобілізацію військових. У Міноборони обіцяють розробити окремий законопроєкт протягом 8 місяців.
Дивіться також відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.