Бюро економічної безпеки

Верховна Рада ухвалила багатостраждальний закон про перезавантаження БЕБ

Фінальний текст був затверджений буквально в ніч проти голосування

На засіданні у четвер, 20 червня, Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки. Законопроєкт № 10439 підтримали 239 народних депутатів.

Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк у Telegram.

"Текст погоджений з партнерами. З незалежним відбором нового голови БЕБ, переатестацією та кадровим відбором. За участю іноземних експертів та українського бізнесу. Можна було краще, але вже молодці", – написав парламентар.

Ухвалення цього закону – це один із "маяків" Міжнародного валютного фонду, який Україна зобов'язалась виконати до кінця червня 2024 року. Як розповів той же Железняк, фінальний текст документа був затверджений буквально в ніч проти голосування.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Згідно із законом, нового голову БЕБ обиратиме комісія із шести членів, де половина – міжнародні експерти з правом вирішального голосу. Якщо нині конкурсну комісію формують РНБО і Верховна Рада, то після ухвалення змін – право перейде до Кабінету Міністрів. Очільник Бюро отримає "гарантовану незалежність" на рівні НАБУ, САП чи НАЗК.

Закон набере чинності одразу після ухвалення і публікації. Після цього мають обрати нового директора БЕБ, а також розпочати атестацію працівників.

Переатестація працівників БЕБ також проводиться комісією, де шість представників має подати новообраний директор і ще шість – міжнародні партнери за пропозицією українського бізнес-середовища. Таким же чином формуватимуться кадрові комісії протягом наступних 3 років: шість представників від БЕБ, ще шість – від партнерів за пропозицією українського бізнесу.

Нагадаємо, у першому читанні законопроєкт був ухвалений ще 11 квітня. Тоді голова "Слуги народу" Давид Арахамія публічно взяв зобов'язання доопрацювати законопроєкт за вимогами МВФ, G7 та бізнесу.

Дивіться також відео:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.