Міністерство оборони України

В 2021 році дві третини публічних закупівель для потреб ЗСУ були зірвані – Ар'єв

Гроші були витрачені на "велике будівництво", каже нардеп

З огляду на те, що останні заяви президента Зеленського щодо можливого вторгнення РФ суперечать одна одній, можна припустити, що він не керує власними діями, а це робить хтось інший. Таку думку в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі" висловив народний депутат від "Європейської Солідарності" Володимир Ар'єв.

"Ми бачимо зараз із боку Зеленського досить нерозумні, а може, просто свідомо непрораховані дії, коли він демонструє таку аж занадто безпечність. Українським громадянам він говорить, що все гаразд, "шашлики-машлики". А одразу ж в інтерв'ю газеті Washington Post він говорить про можливість захоплення й окупації Харкова. У мене запитання: що мають при цьому, наприклад, думати харків'яни?", – розмірковує нардеп.

"Це або істероїдна частина, або Зеленський фактично не керує власними діями. Судячи з усього, його діями керує хтось інший, і цей інший явно працює на ворога. Я не вірю в те, що дурість може бути такою системою в плані руйнування основних вузлів, на яких тримається безпека держави – армії, розвідки, енергетики", – додає політик, коментуючи поведінку українського гаранта.

Він також наголосив, що попри офіційні заяви влади про достатнє фінансування армії, закупівлі для потреб ЗСУ минулого року систематично зривалися, і нині, наприклад, склади пального майже порожні.

"Коли "слуги" говорять, що при них найбільше грошей за всю історію виділяється на армію, то я вам можу сказати: в 2021 р. дві третини публічних закупівель для Міністерства оборони були зірвані. Це означає послаблення боєздатності ЗСУ. Особливо ми пам'ятаємо, що у березні була перша хвиля побоювань щодо можливості вторгнення російської армії в Україну. Ясна річ, у таких випадках "хочеш миру – готуйся до війни". Але до війни не просто не готувалися, а дуже нехлюйськи поставилися. Я дізнався, що лише 17% від необхідної кількості дизельного пального перебуває на складах ЗСУ у грудні минулого року, фактично минулого місяця – і очікується не таке вже й велике збільшення цієї кількості. В мене запитання: а що робило військове керівництво, в т. ч. й Зеленський як верховний головнокомандувач, весь цей час?", – наголошує нардеп.

"І нинішній стан Збройних сил, коли дві третини (закупівель, – ред.) були зірвані, коли фактично без пального сьогодні перебуває українська армія, коли ми прийшли істотно послабленими Збройними силами порівняно з 2019 роком, до можливої військової великої агресії, нового оберту протистояння з Росією – в мене запитання: хто зрадник Батьківщини? Якщо під час найбільшої загрози українська армія фактично підійшла неготовою", – запитує Володимир Ар'єв.

"А гроші пішли на "велике будівництво", яке всі вже називають "великим крадівництвом" через величезну кількість відкатів, які йдуть звідти. А армія в нас вийшла недофінансованою й недокомплектованою", – підсумовує політик.