У Міноборони повідомили, чи можуть мобілізувати людей із ВІЛ і туберкульозом
Особи, які мають ВІЛ або туберкульоз, можуть бути мобілізовані, але кожен випадок розглядається індивідуально, враховуючи стан здоров'я та особливості захворювань.
Про це заявив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін під час телемарафону.
Він прокоментував заяву народного депутата Олександра Федієнка, який зазначив, що внаслідок оновленого наказу Міноборони №402 почали мобілізувати людей із вадами слуху, психічними розладами, а також із ВІЛ та туберкульозом.
"Тут треба відштовхуватися від того, що основним критерієм придатності до військової служби є функціональність людини, що визначається відповідно до нормативно правових актів. Це означає, що кожен випадок оцінюється окремо, залежно від стану здоров'я та специфіки захворювань", – пояснив він.
За словами Лазуткіна, для людей із ВІЛ або туберкульозом придатність до служби визначається залежно від того, як хвороба впливає на їхню здатність виконувати військові обов'язки.
"Придатність до військової служби для осіб з ВІЛ залежить від стадії хвороби. Безсимптомне носійство або стабільний стан – це одне, люди з безсимптомним носійством ВІЛ або стабільною хворобою є придатними до військової служби. Це означає, що вони мають право захищати свою країну і можуть це робити", – продовжив він.
Імунна субкомпенсація, зазначив речник, є зовсім іншим питанням. Особи з ВІЛ на стадії імунної субкомпенсації можуть бути придатні до служби лише в тилових підрозділах, де нема потреби виконувати бойові завдання.
"Імунна декомпенсація – це третя історія, люди, у яких ВІЛ призвів до декомпенсації, є непридатними до військової служби й підлягають виключенню з військового обліку. Для осіб із туберкульозом також передбачені чіткі критерії. Департамент охорони здоров'я їх прописував дуже ретельно. Активний туберкульоз, принаймні легень, з виділеннями мікобактерій або наявністю розпаду легеневої тканини – це точно автоматично робить людину непридатною до військової служби. Такі особи підлягають виключенню з військового обліку, оскільки активна форма туберкульозу не дозволяє виконувати військові обов'язки", – підсумував він.
Нагадаємо, як заявив міністр оборони України Рустем Умєров, мобілізація в Україні продовжуватиметься й 2025 року.
Читайте також: Стефанчук заявив, що демобілізація військових віком від 18 до 25 років неможлива – чому саме
Як повідомляв 5.ua, в середу, 9 жовтня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11379-д, який передбачає звільнення від мобілізації для українців віком до 25 років. Проте в цьому документі не було зазначено про демобілізацію.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.