Трамп і путін

Трамп вийшов на зв'язок з путіним: політологи проаналізували дії посадовців

Чи потрібні перемови путіну – таємниця за сімома замками

Зателефонував і закликав не загострювати війну в Україні. Новообраний президент США Дональд Трамп ще минулого тижня вийшов на зв'язок із кремлем. Про це кажуть в американському виданні The Washington Post. Джерела не повідомляють, про що говорив чільник окупантів путін. Його посіпака – песков – уже навіть встиг заперечити факт розмови. Наслідки для України від такого швидкого дзвінка ще навіть неофіційного президента США – у сюжеті нащої Олени Рибінської.

Ще у четвер, 7 листопада, новообраний президент США Дональд Трамп вийшов на зв'язок з очільником терористів путіним. Джерела The Washington Post пишуть – буцімто 47-й американський президент закликав російського лідера не допустити ескалації в Україні. Про яке саме загострення війни казав Трамп – невідомо. Бо ж в Україні щодня росіяни обстрілюють цивільних, і на фронті не збавляють темп. Також у МЗС України прокоментували дзвінок з-за океану. Бо ж американське видання зазначило – офіційний Київ знав про розмову і не мав заперечень.

"Повідомлення про те, що українська сторона була заздалегідь поінформована про цей дзвінок, не відповідають дійсності", – зауважив речник міністерства закордонних справ України Георгій Тихий. 

Не лише дії путіна неможливо спрогнозувати. А також – як вчинить Трамп, коли посяде крісло президента та чи схилятиме Україну до перемов. За даними джерела The Washington Post, Трамп і путін говорили про необхідність миру на європейському континенті. Майбутній американський лідер зацікавлений у подальшому обговоренні якнайшвидшого вирішення війни в Україні.

"У Трампа може бути уявлення, що всі проблеми вирішуються отак (клацнув пальцями – ред.) А насправді життя абсолютно інше, і, на жаль, щодо всієї прогнозованості Трампа на посаді президента США, аналітики американські навіть кажуть, що він непередбачуваний. Це незручний фактор не лише для України, а й для кремля. Банально навіть згадати, що в попередню каденцію він прийшов із обіцянкою скоротити оборонні витрати, але збільшив їх", – розповів головний редактор військового порталу DEFENSE EXPRESS Олег Катков. 

Ігри у кішки-мишки. Так характеризують дії Трампа і путіна політологи. Та наголошують: саме чільник кремля мав дзвонити першим новообраному американському лідеру.

"Трамп – людина, яка дуже залежить від того, як його улещують. Орбан уже двічі прилітав, Шольц дзвонив, і раніше всі прилітали, і всі бачили. Не телефонує путін, не привітавши з перемогою, – він телефонує першим", – зауважив політолог Валерій Димов. 

Чи потрібні перемови путіну – таємниця за сімома замками. Бо ж невідомо, як вчинять російські окупанти, навіть сівши за стіл переговорів.

"Може бути, що переговорний процес дійсно розпочнеться і виявиться що ані США, ані Україна, ані росія не погодяться йти ні на які рішення, що будуть суперечити бажанням президента США чи України. Але і перервати переговорний процес для Трампа чи путіна буде означати готовність продемонструвати до подальшої конфронтації та ескалації. Президенти США та росії будуть вважати, що зберігати такий переговорний процес під час бойових дій – це також нова норма, в якій ми опинимося в 2025 році, і це теж імовірний розвиток подій. Коли війна і перемовини будуть паралельними та не виключальними. І закінчення війни можуть бути безперспективними, як і закінчення переговірного процесу", – заявив журналіст та публіцист Віталій Портников. 

Водночас кремлівські пропагандистські пабліки взагалі заперечують дзвінок Трампа до путіна. Зі свого боку, політологи наголошують: варто дочекатися інавгурації Дональда Трампа. Тоді всі розмови і дії вже не матимуть формального чи то пак неофіційного характеру. 

Олена Рибінська, "5 канал"

Нагадаємо, відмова від НАТО на 20 років і замороження фронту: WSJ про "мирний план" Трампа – у Зеленського прокоментували.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.