Рекс Тіллерсон

Тіллерсон: Росія, в кінцевому рахунку, несе відповідальність за жертви хіматак у Сирії

22 січня, за наявними даними, понад 20 цивільних у Сирії стали жертвами очевидної атаки із застосуванням хлору

Державний секретар США Рекс Тіллерсон покладає відповідальність за використання хімічної зброї у Сирії на Росію. Про це він заявив у вівторок, 23 січня, в Парижі. Там оголосили про створення Міжнародного партнерства проти безкарності застосування хімічної зброї, повідомляє DW.

Як відзначив глава американського зовнішньополітичного відомства, Москва, взявши під захист режим у Дамаску, фактично зрадила міжнародну Конвенцію про заборону хімічної зброї.

"Тільки вчора (22 січня – ред.) понад 20 цивільних осіб, переважна більшість з яких діти, стали жертвами очевидної атаки із застосуванням хлору", – наголосив Тіллерсон.

Очільник Держдепу підкреслив: неважливо, хто стоїть за цією конкретною атакою, Росія, в кінцевому рахунку, несе відповідальність за жертви хіматак в Сирії.

Таким чином, Тіллерсон послався на сирійських правозахисників, які повідомили, що хімічну атаку, ймовірно, застосували у районі Східної Гути, контрольованому сирійською опозицією. Правозахисники поклали відповідальність за неї на режим у Дамаску.

"Давайте говорити відверто. Росія не бажає або не здатна зупинити режим Асада у справі знищення невинних сирійців. Ми повинні проявити тверду рішучість і притягнути до відповідальності всіх, хто застосовує хімічну зброю, яка вже забрала дуже багато життів сирійців", – написала офіційний представник Держдепу США Хізер Нойерт у Twitter відомства 22 січня.

Як відомо торік Росія неодноразово ветувала резолюцію Радбезу ООН щодо проведення розслідування випадків застосування хімічної зброї у Сирії. Водночас, за даними французького уряду, протягом 2012-2017 років хімічну зброю на території Сирії застосовували щонайменше 130 разів.

Дивіться також фотогалерею за темою: