Головань і Новіков

"Справа проти Порошенка – це класичне політичне переслідування за визначенням ЄСПЛ" – Головань

  За його словами, відповідно до рішення ЄСПЛ ознаками політичних переслідувань є поспішні публічні заяви чиновників з оцінкою кваліфікації подій

  Справа проти Петра Порошенка – це класичний зразок політичних переслідувань відповідно до практики ЄСПЛ. Про це заявив адвокат Ігор Головань під час виступу в Київському апеляційному суді. Головань наголосив – судове засідання в апеляційній інстанції перенесене за надуманим приводом.

  "Адвокати нашого об’єднання кілька разів побували тут, ми клопотали про ознайомлення з усіма матеріалами, ми представили свої документи, ми ознайомилися з апеляційною скаргою прокуратури і переконалися, що нічого нового там немає, жодних правових обґрунтувань для застосування запобіжних заходів проти Петра Порошенка там немає і бути їх не може. І ми були готові сьогодні представляти інтереси Петра Порошенка", – повідомив Ігор Головань.

  За його словами, відповідно до рішення ЄСПЛ, ознаками політичних переслідувань є поспішні публічні заяви чиновників з оцінкою кваліфікації подій, які розслідуються, фактично дискредитація, бездоказова публічна оцінка діяльності опозиційної організації, приниження значущості та ставлення до опозиції і особливе ставлення до розслідування. 

  "Ми чули вчора, як речниця ДБР, яка проводила брифінг щодо величезної трагедії, яка сталася у Дніпрі, все таки-значну частину того брифінгу присвятила Порошенку. Тобто ми бачимо політичну вмотивованість, ми бачимо і те, що керується ця діяльність безпосередньо з владних офісів, з Офісу президента", – переконаний адвокат.

  "Ми нагадаємо, що й сам президент Зеленський в своєму інтерв’ю говорив про цю справу і давав свою оцінку. Ми знаємо, що народний депутат з провладної фракції на прізвище Дунда ще минулого року чітко озвучив план, коли буде так звана "підозра" зроблена, що вона буде зроблена "під ялинку", і це було зроблені в кінці грудня, як ми знаємо", – констатує адвокат.

  "Тобто ми бачимо класичні політичні переслідування, і це вже юридичні терміни, це вже терміни рішень ЄСПЛ, які, нагадаю, в Україні є джерелом права. Тому ще раз нагадаю: немає у Порошенка обов’язку давати показання відповідно до закону, немає у Порошенка обов’язку брати участь у процесуальних діях. І саме тому, керуючись у цих правах, ми не дамо здійснювати ці шоу. Обов’язок з’являтися є, поки діє ця незаконна ухвала Печерського суду, яка, ми сподіваємося, буде скасована. Однак жодної участі в шоу, яке вони чомусь називають процесуальними діями, не буде", – наголосив Ігор Головань.

  Нагадаємо, апеляційний суд переніс розгляд оскарження запобіжного заходу Порошенку.

  Як повідомляв 5.UA, раніше колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав офіційний Київ утриматися від політичних переслідувань п'ятого президента, лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка. 

  Нагадаємо, співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко повідомила, що влада тисне на слідство у справі проти Порошенка і перешкоджає проведенню мирної акції біля Апеляційного суду Києва.

  Також, 19 січня, Печерський суд обрав п'ятому президенту України, лідеру "Європейської Солідарності" Петру Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Прокурори просили про арешт на 60 днів із заставою в 1 млрд грн – але їхні клопотання відхилили.

  Перед цим у Міжнародному демократичному союзі заявили, що вважають дії президента Володимира Зеленського та української влади, спрямовані на переслідування лідера опозиційної партії, п'ятого президента Петра Порошенка, неприйнятними й небезпечними для України.