Наталія Каплан
5 канал

Сестра про обмін Сенцова: "Це ширма, домовленості будуть інші"

Заяви Росії про те, що прохання про помилування має подати винятково сам ув'язнений, – це "марення сивої кобили"

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" сестра політв'язня Олега Сенцова – Наталія Каплан – прокоментувала ймовірність обміну Сенцова на в'язнів, що відбувають покарання в українських тюрмах.

"Тут складно щось говорити, можна тільки грати в конспірологів. Можливо, заяви в'язнів про щось свідчать; можливо, вони просто вирішили, що для них це шанс (на звільнення). Але, як показує досвід, Росії росіяни не дуже потрібні. Якщо їх і обмінюватимуть, то це радше буде ширма, а домовленості будуть геть інші", – переконана Каплан.

Також сестра політв'язня уточнила: "Олегові пояснювали, що Путін прагне особистого листа від нього (Сенцова – ред.) про помилування. Але він, звісна річ, відмовляється".

Водночас, Наталія Каплан каже: заяви Росії про те, що прохання про помилування має подати винятково сам ув'язнений, – "марення сивої кобили", адже є дуже багато випадків, коли людей звільняли безпосередньо через листи третіх осіб. Українські політв'язні, які вже вийшли, вийшли саме так". 

Пригадала сестра Сенцова і той факт, що Ахтем Чийгоз не просив помилування в Путіна, однак він таки вийшов на волю. 

Нагадаємо, Україна готова помилувати 11 росіян, які звернулися до Путіна, в обмін на українських політв'язнів. Про це раніше повідомила віце-спікер ВР Ірина Геращенко. Вона ж додала: ці одинадцятеро росіян засуджені за дуже важкими статтями, зокрема – тероризм.

Дивіться також фотогалерею: