Вконтакте

Рада в середу розгляне продовження заборони російських соцмереж

  Раніше в Раді зібрали 150 підписів за те, щоб депутати прийняли постанову щодо підтримки санкцій проти російських інтернет-сервісів

  Верховна Рада 13 травня проведе ще одне позачергове засідання для ухвалення постанови щодо продовження санкцій проти російських соцмереж та інтернет-сервісів. Про це оголосив голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час позачергового засідання, повідомляє "Укрінформ".

  "Якщо ніхто не заперечує, то я можу видати розпорядження про скликання позачергового засідання Верховної Ради України наприкінці цього засідання", – сказав Разумков.

  Спікер попросив Апарат ВР підготувати відповідний проєкт розпорядження.

  Раніше в Раді зібрали 150 підписів за те, щоб депутати прийняли постанову щодо підтримки санкцій проти російських інтернет-сервісів, термін дії яких закінчується 15 травня.

  Заборона російських соцмереж була введена РНБО у травні 2017 року після підпису президента Петра Порошенка.

  10 квітня 2020 року Служба безпеки України внесла в РНБО пропозиції щодо продовження заборони російських соцмереж ще на три роки.

  За словами голови СБУ Івана Баканова, він ініціював подальшу заборону не лише мереж "Вконтакте" та "Одноклассники", а й сервісів "Яндекс", Mail.ru, "Доктор Веб", "Касперский", 1С і "Парус".

  Відповідне рішення було ухвалено у зв’язку з тим, що, за даними СБУ, російські спецслужби ведуть гібридну війну проти населення України, використовуючи у своїх спеціальних операціях ці інтернет-ресурси.