Петро Порошенко

Порошенко: Вимагаю від Зеленського продовжити заборону російських соцмереж і каналів

Лідер "ЄС" наголосив, що на інформаційну протидію гібридній агресії – необхідно спрямувати значні зусилля

Інформаційна протидія агресії Кремля не менш важлива, аніж військова. Про це в ефірі міжнародної телеконференції "Мир і війна" до 75-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій заявив п'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко.

Він закликав Зеленського негайно провести засідання РНБО та продовжити заборону російських інформаційний ресурсів в Україні.

"Вимагаю від президента Зеленського негайно скликати засідання РНБО і продовжити заходи щодо заборони російських соціальних мереж та каналів в Україні. Те, що я зробив 5 років тому", – заявив Порошенко.

Він нагадав: "Пам'ятаєте, скільки каміння було кинуто у мене, коли я виніс на розгляд РНБО питання щодо заборони російських соціальних мереж "ВКонтакте" і "Одноклассники"? Скільки тоді казали, що це є порушення свободи слова, що це ні в якому разі не можна робити? Аж допоки не були знайдені дані підписників "ВКонтакте" і "Одноклассники" у ФСБ. Пам'ятаєте, скільки критики було на мою адресу, коли "Россия 24", "Russia Today", "ОРТ" та інші були заборонені для трансляції в Україні? Тоді ми створили законодавчу базу і це зробили".

І продовжив: "Треба створити умови у тому числі для російськомовних громадян Європи і США, щоб мати панєвропейський, панамериканський російськомовний канал, який дасть можливість чути альтернативну точку зору. Бо коли люди "сидять на голці" від "Russia Today" або "Россия 24" – дуже легко дурити та підтримувати "п'яту колону" всередині держави".

Порошенко наголосив, що на інформаційну протидію гібридній агресії необхідно спрямувати зусилля, аж ніяк не менші, ніж ті, що виділяються на оборону держави.