Петро Порошенко

Порошенко очолив рейтинг "ідеального політика для сучасної України" – дослідження Fama

Лідера "ЄС" впевнено підтримали на Заході, Півночі та Центрі країни

Лідер "Європейської солідарності", п'ятий президент Петро Порошенко зайняв першу сходинку в рейтингу "ідеального для сучасної України політика національного рівня". Про результати опитування розповіла дослідницька агенція Fama.

Зазначається, що Порошенка підтримали 17% усіх опитаних. Чинний глава держави Володимир Зеленський отримав лише 15% підтримки та опинився на другому місці.

Першу трійку замикає Юрій Бойко (11%). Далі йдуть Юлія Тимошенко (8%), Ігор Смешко (5%), Віктор Медведчук (4%), Володимир Гройсман (3%) та Олег Ляшко (3%).

Якщо казати про регіональні відмінності – Порошенко впевнено лідирує на Заході (28%), Півночі (17%) та Центрі (18%) країни. Зеленського найчастіше називали жителі Сходу (21%) та Півдня України (19%).

Ідеальний лідер очима українців. Фото: Агенція Fama

Якщо говорити про риси ідеального лідера національного рівня для українців, то переважна більшість опитаних апелювала до персональних якостей лідера (60 %) – чесності, виваженості, відданості, доброти тощо.

Про професійні якості – вміння керувати, досвідченість, компетентність – згадувало тричі менше респондентів (20,9%). Кожен десятий (11%) згадував про риси характеру ідейного чи ідеологічного змісту – ліберальність, патріотизм. Трохи менше (9%) – про риси, пов'язані з публічним статусом лідера, зокрема авторитетність, комунікабельність, чисту репутацію.

Загалом із величезним відривом перемогла чесність. Кількість згадок про неї у чотири рази більша за наступну – чисту репутацію / порядність.

Дослідження проводилось у партнерстві з Центром "Ейдос" та за фінансової підтримки Konrad Adenauer Stiftung Ukraine. Опитування відбувалося протягом 3-9 лютого 2021 року методом особистих інтерв'ю віч-на-віч. Загальна вибірка – 2 тис. громадян України від 18 років.