ВР

Піде чи не піде: як Гончарук прокоментував імовірну відставку та як Рада готується до "судного дня"

Чутки про відставку прем'єра з'явилися минулого тижня

Він ще не писав заяву. Але консультації будуть. Прем'єр-міністр Гончарук прокоментував інформацію про свою можливу відставку. Долю урядовців Верховна Рада вирішуватиме вже цієї середи на позачерговому засіданні.

Монобільшість обережно коментує – мовляв, Гончарук може й лишитися в кріслі, а от деяким міністрам не пощастить. 

Чутки про відставку прем'єра з'явилися минулого тижня. У ЗМІ писали: своє звільнення Гончарук начебто обговорював на зустрічі з президентом та Ігорем Коломойським, а надвечір неділі з'явилося відео – прем'єр вечеряє в ресторані з головою Офісу президента Зеленського – Андрієм Єрмаком.

"Я кожного дня зустрічаюся з кимось, з кимось розмовляю, іноді, не повірите, з кимось вечеряю. Нічого особливого в цій розмові не було", – сказав Олексій Гончарук.

Було чи ні, але весь минулий тиждень у ЗМІ з'являлися прізвища ймовірних претендентів на посаду прем'єра. Серед них – Сергій Тігіпко, Валерій Хорошковський, Юрій Вітренко та навіть нинішній віцепрем'єр Денис Шмигаль. Сам Олексій Гончарук заявив – йти з посади не має наміру.

Прем'єр навіть не згадує про свою заяву про відставку, яку після публікації скандальних аудіофайлів подав президенту півтора місяця тому. Заява, очевидно, залишилася в шухляді в Зеленського.

ВР. Фото: 5 канал

Консультації досі тривають – заявляє керівник партії "Слуга Народу" Олександр Корнієнко. Не відкидає – можливо, у відставку піде не прем'єр, а декілька міністрів. У ЗМІ припустили, що крісел позбудуться міністри закордонних справ, охорони здоров'я, соцполітики та окупованих територій. Щодо міністрів Юлії Соколовської та Оксани Коляди – з ними питання відставки не обговорювали. Відреагував і Вадим Пристайко.

"Ми були запрошені президентом Зеленським. Якщо в наших послугах більше немає потреби, ми готові займатися чимось іншим, ніякої проблеми немає", – сказав Вадим Пристайко.

Підсилюватися планують новими відомствами – зокрема, думають над створенням Міністерства сільського господарства та Міністерства промислової політики. Поки "слуги" визначаються, інші фракції припиняють критикувати діяльність уряду.

ВР. Фото: 5 канал

"Є намагання змінити прізвища, щоби перекласти відповідальність за абсолютно непрофесійну, некомпетентну політику", – заявила співголова фракції "ЄС" Ірина Геращенко. 

Не задоволені роботою Кабміну і у фракції монобільшості. Претензії, зокрема, до правоохоронців – весна прийшла – а обіцяних посадок немає.

"Багато людей очікує посадок, які ми обіцяли у минулому році. Важливо в середу провести серйозну розмову з нашими колегами, які очолюють правоохоронні органи. Те саме стосується і уряду, як так сталося, але по факту в кишенях люди не відчувають це, у платіжках люди не відчувають це, в системних реформах також", – сказав перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко. 

ВР. Фото: 5 канал

Хоче владна верхівка чи ні, але звільнити уряд Гончарука без його заяви неможливо – у прем'єра річний імунітет.

Ірина Сисак, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"