ПАРЄ

ПАРЄ вимагає від Росії припинити військову агресію проти України і підтримку терористів на Донбасі

Також у ПАРЄ закликали створити спільну українсько-російську робочу групу щодо зниклих на сході

Парламентська асамблея Ради Європи закликає Російську Федерацію припинити військову агресію проти України та фінансову і військову підтримку незаконних збройних угруповань на Донбасі. Про це йдеться в резолюції "Гуманітарні наслідки війни в Україні", підготовленій литовським депутатом Егідіусом Варейкісом, передає УНІАН.

"Асамблея закликає російську владу призупинити всю фінансову та військову підтримку, надану незаконним збройним угрупованням у Донецькій та Луганській областях, припинити визнавати їхні паспорти та інші документи, включаючи рішення суду та документи, які підтверджують право на нерухомість", – йдеться в резолюції.

ПАРЄ також закликала РФ гарантувати повагу прав людини та безпеку всіх людей, які живуть в окупованому Криму, зняти заборону на Меджліс кримськотатарського народу і заборону на в'їзд кримськотатарським лідерам, звільнити всіх українських в'язнів, яких утримують у Росії та анексованому Криму. Асамблея вимагає від Росії припинити політику переміщення населення в Крим, припинити військову агресію проти України і відновити її територіальну цілісність.

Крім того, ПАРЄ закликає створити робочу групу за участю представників України, РФ та Червоного хреста, яка займатиметься питаннями зниклих безвісти під час війни на Донбасі. За даними Міжнародного комітету Червоного хреста, близько 1,5 тис. людей зникло безвісти від початку війни і більш як 650 випадків – залишаються нерозкритими.