Європарламент

Дипломати з оточення Порошенка посилили українські позиції в перемовинах з ЄС – Frontline Press

Дуже ймовірним є створення додаткового каналу переговорів щодо постачаннях зброї в Україну, вказують журналісти

Українська дипломатія змогла отримати для своїх потреб новий переговірний майданчик у Брюсселі – приміщення Station Europe у Європейському кварталі міста. До цього, ймовірно, має стосунок п'ятий президент України Петро Порошенко.

Про це пише Frontline Press.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Бельгійське Radio 1 із посиланням на Федеральну службу юстиції країни повідомило, що Station Europe раніше було підпорядковане Європейському парламенту, а тепер передане ГО Ukrainian Civil Society Hub (зареєстрована 17 жовтня 2022 року за адресою Rue de Trèves 3, Ixelles, Brussels).

Серед засновників хабу – вітчизняні дипломатки Наталя Мельник та Ірина Толкачова. Бельгійські джерела вказують, що дипломатки пов'язані з близьким оточенням Петра Порошенка та зі структурами НАТО.

Мельник займала посаду першого секретаря Місії України при НАТО за часів президентства Порошенка. Вона відома у бельгійських ЗМІ своїми жорсткими коментарями на адресу європейських політиків, які затягують передачу військової допомоги Києву.

"Можна припустити, що нині її роль полягає у посиленні перемовної позиції України у спілкуванні з Альянсом. Адже ні для кого не є секретом, що в Україні існує сильне внутрішньополітичне лобі, яке вважає, що переговори про постачання зброї в Україну могли просуватися більш ефективно, якби їх вели люди, які фактично були "не у грі" до цього часу", – йдеться у публікації.

Всеволод Ченцов – чоловік пані Мельник – був послом України в Нідерландах за президентства Порошенка та брав участь у перемовинах щодо міжнародного кримінального процесу в справі про збиття рейсу MH17. Нині Ченцов очолює Представництво України при ЄС та є регулярним спікером на публічних заходах і брифінгах в Ukrainian Civil Society Hub.

Віце-президентка хабу Ірина Толкачова – менеджерка круїзної компанії "Inflot Cruise and Ferry Ukraine". Її чоловік Георгій Толкачов є колишнім колегою Наталі Мельник – нині заступник голови Місії України при НАТО, а в минулому був в. о. голови Місії.

Автори також нагадують, що нещодавно п'ятий президент заявив: час дипломатії минає, і тепер найкращим переговірником від України є ЗСУ, підтримані союзниками.

"Будь ласка, допоможіть нам врятувати вас, допоможіть нам і Європі. Допоможіть нам робити нашу роботу разом. І даючи Україні танки, підтримуючи Збройні сили України, допомагаючи Україні, ви інвестуєте у власну безпеку", – закликав західних партнерів Порошенко.

У виданні резюмують: "З огляду на наведені факти, дуже вірогідним є створення додаткового каналу переговорів між Україною та офіційним Брюсселем. Ключову роль у цьому процесі відіграватимуть наближені до Петра Порошенка дипломати. І цілком можна припустити, що їхні зусилля будуть зосереджені на питаннях посилення військової допомоги Україні".

Дивіться також відео: Теракт в Мадриді. Росія воює і проти дипломатів – "Час новин: підсумки"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.