Укргазбанк
delo.ua

Господарський суд Києва розглядає спробу викрадення баштових кранів у державного "Укргазбанку"

  Загальна сумма незаконно відчуженого майна складає 379 млн грн

  У листопаді минулого року АБ "Укргазбанк" до СУ ГУНП Святошинського району Києва було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення керівником ТОВ "Міжнародний центр торгівлі" Олегом Яремчуком по відчуженню рухомого майна, що перебуває у заставі "Укргазбанку". Було відкрито кримінальну справу за ч.1 ст.388 КК України.

  В 2007-2008 роках "Укргазбанк" з "Міжнародним центром торгівлі" уклав сім кредитних договорів на загальну суму майже 128 млн грн., понад $3 млн та 95 тис. євро. Основним бенефіціаром боржника є Яремчук О. О., який пов'язаний із екс-заступником голови правління банку Омельяненком О.А., якому нещодавно було вручено повідомлення про підозру за ч.3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.205, ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК України.

  У 2017 році процедурі розпорядження майном з метою захисту інтересів кредиторів та повернення у власність боржника незаконно відчуженого майна, розпорядником майна за ініціативою банку подано до суду заяву та отримано ухвалу господарського суду Києва про відсторонення керівника та покладення обов'язків керівника на арбітражного керуючого, призначеного судом.

  За результатами розгляду клопотання Генпрокуратури, 20 квітня 2018 року судом Омельяненку було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Тож після внесення необхідної суми колишньому керівнику "Укргазбанку" все ж вдалося вийти на волю, передає From-UA.

  В заставу за вказаними кредитними договорами передавалися баштові крани Potain, транспортні, вантажні, фасадні платформи, щоглові секції, запчастини до кранів загальною заставною вартістю 104 млн грн.

  З 2011 року боржник повністю перестав виконувати зобов'язання за кредитними договорами щодо сплати відсотків та погашення тіла кредиту.

  Банк звернувся до суду з позовами про стягнення заборгованості. Впродовж 2011-2013 років були отримані рішення про стягнення з боржника заборгованості. Накази суду, видані на підставі рішень судів, направлені на виконання до органів Державної виконавчої служби.

  Втім, у липні 2013 року, попри оскарження банком незаконних дій Державної виконавчої служби, в процедурі виконавчого провадження крани були описані, оцінені та реалізовані як запчастини та комплектуючі за значно заниженими цінами (близько 4,9 млн грн.) – це створило для банку прямі збитки та позбавило його права на продаж майна за ринковою вартістю. Переможцем вказаних торгів стало ТОВ "Підйомні машини", серед засновників якого був Олег Яремчук.

  На сьогодні крани, що належали "Міжнародному центру торгівлі" та перебували у заставі банку, належать та активно експлуатуються компанією "Підйомні машини".

  В "Укргазбанк" зазначили, що сподіваються на прийняття судом справедливого та неупередженого рішення у справі, що дозволить повернути майно у власність компанії-позичальника з метою належного задоволення вимог кредиторів.

  Теги: