5.ua

Баланс між ризиком та дохідністю: куди інвестувати в 2018 році

  Стислий огляд варіантів для інвестування на ринку та можливостей механізму Р2Р-інвестування у 2018 році

  Кожен інвестор ставить собі за мету збільшити власні прибутки і мінімізувати супутні ризики. Однак в нинішній час нестабільності важко зробити зважений вибір. На ринку існує багато варіантів, і вибрати з них іноді нелегко. В ідеалі, оптимальна інвестиція має бути стабільна до інфляції, мати високу ліквідність та диверсифікувати ризики.

  Розглянемо наявні варіанти для інвестування на ринку.

  • Банківські депозити – відносно надійний та простий інструмент. Нещодавнє підвищення Нацбанком облікової ставки до 16% позитивним чином вплине на ставки банків за депозитами. Незважаючи на певну ступінь гнучкості (різні умови та строки вкладень), цей варіант здебільшого збереже інвестовані кошти від знецінення, однак не примножити їх. Надійність та платоспроможність певних банків також може викликати сумніви.
  • Дорогоцінні метали – ця опція передбачає купівлю дорогоцінних металів, які вільно торгуються на сировинних біржах світу. Ріст цін на золото впродовж 2016-2017 склав приблизно 22%, однак раптова волатильність, спричинена будь-якими економічними факторами, може зашкодити надійності інвестицій. Зокрема, ціна за унцію коливалась від $1837 під час кризи 2008-2009 років до $1061 в середині 2016 року.
  • Фондовий ринок – найприбутковіший спосіб з перерахованих, однак і тягне за собою найбільші ризики. Необхідність постійно відслідковувати сотні джерел важливої інформації, недорозвиненість інфраструктури та низька кількість фінансово стабільних компаній в Україні негативно впливають на привабливість інвестицій в акції, незважаючи на потенційно високі прибутки і підвищену ліквідність.
  • Нерухомість – придбання житла завжди дозволяє не тільки розглядати його як інвестицію, але і використовувати його за призначенням (проживання чи здача в оренду). Однак надлишок пропозиції у приблизно 10%, низька ліквідність та перспектива зниження цін у 2018 році негативно впливають на цю опцію.
  • Р2Р-інвестування – відносно новий варіант для інвестицій, який поєднує високу ліквідність, низькі ризики та відносно високі доходи. Правова захищеність вкладень через гнучкий механізм взяття нерухомості в заставу та інвестування напряму у прозорі бізнес-проекти фізичних осіб-підприємців слугують знаком прозорості. Ставки прибутку коливаються від 12% до 16% в залежності від вибраного плану, строку та валюти інвестицій.

  В світлі вищенаведеної інформації, компанія Advance Finance Alliance, лідер українського ринку P2P, підготувала стислий огляд можливостей механізму прямого інвестування у 2018 році.

  Очікування стосовно перспектив економічного зростання залишаться стриманими, в основному на фоні слабкої гривні та помірного економічного зростання (3-4%). Тому, експерти AFA вважають, що саме необхідність у зваженому балансі між дохідністю та надійністю складатиме основу для подальшого зростання ринку P2P. Дохідність прямих інвестицій залишатиметься вище банківських депозитів, при цьому пропонуючи максимальну відкритість в обміні інформацією та можливістю вибрати контрагента – таким чином, ризик буде контрольовано та мінімізовано. Опція інвестицій у доларах також якісно вирізняє P2Pінвестиції серед конкурентів (порівняно з 1-2% дохідністю для банківських валютних депозитів).

  2018 рік очікувано принесе нові можливості та перспективи, і оптимально їх використати буде головним завданням інвесторів. На думку експертів, саме зважений баланс між ризиком та дохідністю буде ключовим для фінансового успіху у найближчий час.

  Теги: