Рятувальники

"Безкінечна драбина", лабіринт із перешкодами: як проходять навчання газодимозахисників у Черкасах

Уже гарячими рятувальники заходять у задимлене приміщення

У цих двох контейнерах – справжні квест-кімнати для рятувальників. Спершу – фізичне навантаження. У повному спорядженні рятувальники мають пройти чотири тренажери: "Безкінечна драбина" – це імітація підняття рятувальника в багатоповерхівки; тренажер на силу, який показує роботу з ручним інструментом; "Бігова доріжка" та "Велотренажер". Цей комплекс дає максимальне кардіо та силове навантаження.

"Все це рятувальники дуже просто проходять, бо крім бойових чергувань, рятувальники можуть пройти такий іспит п'ять, а може і більше разів, тому це для рятувальників тільки підвищення своїх професійних навичок і психологічних", – запевняє фахівець сектору агатаційної та пропагандистської роботи Олександр Стадник.

Уже гарячими рятувальники заходять у задимлене приміщення. Тут на них чекає лабіринт із перешкодами, для більшого психологічного навантаження лунають крики та звуки як на пожежі.

Газодимозахисники – це рятувальники, які працюють на пожежах, вони евакуюють людей та шукають у завалах. Кажуть: під час війни роботи додалося.

"Вони дуже потрібні ці тренування, тому що зараз у нас проходить держава надскладний час, працівники ДСНС працюють у замкнутих середовищах, працюють під завалами і ми повинні бути готовими до цього, що потрібно проводити деблокацію людей і працювати в даному середовищі", – каже начальник караулу першої державної пожежно-рятувальної частини Черкас Анатолій Черниш.

Це велике навантаження, тож за станом здоров'я всіх учасників тренування ретельно стежать.

"Тут знаходиться "серце" тренувального комплексу, тут є комп'ютер, водяться дані, є датчики, які слідкують за станом їхнього здоров'я, є камери відеонагляду, тобто інструктор, який тут сидить, все бачить", – розповідає речниця ГУ ДСНС в Черкаській області Юлія Норовкова.

Такі тренування дають змогу рятувальникам удосконалити навички порятунку. Разом із професіоналами проходять випробування і студенти-пожежники. Пересувний навчальний комплекс дає гарні практичні результати.

"Німецька фірма "Хамарс" передала його в Маріуполь, але його встигли вивезти сюди, перше він приїхав на Хмельниччину, потім переїхав у Львів, наше керівництво з ДСНС було у Львові, і кажуть, а чого він стоїть тут в інституті, хай курсує по західній і центральній частинах України, проводить заняття нашого підрозділу. Унікальність в тому, що він мобільний, з одного регіону перевезли в другий, в третій і так далі", – зауважує начальник сектору науково-дослідного центру протипожежного захисту Юрій Луценко.

Газодимозахисники тренуватимуться 10 днів, за цей час навчання пройдуть більш як 800 рятувальників.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Читайте також: Рятують людей на річці Дніпро: 7 маріупольських рятувальників переселилися до Черкас та влаштувалися працювати в ДСНС

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться відео за темою:

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.