Затримання бізнесмена Ігоря Мазепи: що кажуть правоохоронці та про що попереджають в інвесткомпанії
Затриманому напередодні засновнику інвестиційної компанії Concorde Capital Ігорю Мазепі закидають оборудки із землею Київської ГЕС.
Про це заявили у ДБР, Нацполіції та Офісі генпрокурора. Ім'я відомого бізнесмена не розкривається, але обставини та вже відомі дані вказують саме на Мазепу.
У п'ятницю, 19 січня, Мазепу затримали під час проходження україно-польського кордону, а в офісі компанії провели обшуки. Також у різних регіонах України затримали трьох його спільників, зокрема і брата.
ДБР називає бізнесмена "організатором схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури".
За даними слідства, понад 7 га землі державної власності безоплатно передали підконтрольним особам для нібито ведення садівництва. Ідеться про території водного фонду вздовж Київської дамби, між селами Хотянівка та Лебедівка. Далі ці землі перепродували великим забудовникам, які замість садів зводили котеджні містечка.
Аби "замести сліди" – використовували столичних студентів як "підставних осіб". Вони підписували документи щодо виділення їм землі у приватну власність, а потім вони "перепродавали" її забудовникам, яких ДБР і називає замовниками незаконної схеми.
Досудове розслідування триває, дії учасників кваліфікували за ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією), ст. 233 (незаконна приватизація державного, комунального майна), ст. 209 (відмивання майна, одержаного злочинним шляхом) КК України. Їм загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.
За даними слідчих, до оборудок були причетні майже 20 фігурантів – відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів. У листопаді торік восьмеро з учасників схеми отримали підозри.
Як повідомили "NV Бізнес" у компанії Concorde Capital, нині для бізнесмена ДБР вимагає встановити заставу в 700 млн грн. Його брату, Юрію Мазепі, вимагають встановити заставу у 500 млн грн. При цьому загальна сума збитків, начебто завданих державі, становить лише 7 млн грн.
"Ігоря Мазепу затримали по кримінальній справі, стосовно виділення земельних ділянок, загальною площею 2,4 га, які начебто були виділені з порушенням законодавства. Зауважуємо, що затримали власника котеджного містечка, а не когось з держслужбовців, який нібито виділяв землю не за законом", – підкреслили у компанії.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Компанія також оприлюднила офіційну позицію щодо затримання Ігоря Мазепи. Там наполягають, що воно пов'язане із публічною позицією останнього щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу.
"Маємо справу з найбільшим ударом по інвестиційному ринку України за всю історію Незалежності. Вчора засновник Concorde Capital Ігор Мазепа був затриманий працівниками ДБР та поліції.
Силовики діяли протизаконно та агресивно, допустили всі можливі процесуальні порушення в ході серії обшуків: не допустили адвокатів, вилучали всі без розбору документи й особисті кошти працівників компанії, обшукали офіс компанії без ухвали суду та з виламуванням дверей. Компанія вже готує звернення до керівництва держави щодо тиску на компанію та знищення силовиками інвестиційного клімату в Україні.
Це звернення планують підписати власники сотень великих бюджетоутворювальних українських компаній. Питання по тиску на Ігоря Мазепу починає вже виходити далеко за межі слідчих дій, розпочатих правоохоронцями, як тільки Ігор Мазепа не побоявся заявити на всю країну про корумпованість силових структур та про створення антирейтингу недобросовісних правоохоронців", – заявили в інвестиційній компанії.
У травні 2023 року Ігор Мазепа анонсував створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують повноваження для рейдерських дій. Рух, у який входять найбільші бюджетоутворювальні компанії Україні. У червні на підтримку ініціативи виступили 42 відомі вітчизняні підприємці, які опублікували маніфест на захист 42-ї статті Конституції.
За даними Concorde Capital, після цього публічного звернення правоохоронці "отримали команду" провести затримання Мазепи через фабрикування проти нього кількох кримінальних проваджень.
"Це не проблема Ігоря Мазепи чи Concorde Capital, це проблема всього українського бізнесу який перебуває під неабияким тиском. Ми закликаємо кожного надати розголосу у цій справі! Закликаємо негайно відпустити Ігоря Мазепу, та зупинити тиск на український бізнес!", – заявили у компанії.
Нагадаємо, раніше СБУ прийшла з обшуками до виробника аптечок для ЗСУ – звинуватили у постачанні медзасобів рашистам.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.