Бахмут

З 1 лютого змінюється принцип нарахування доплат військовим – кого стосуватиметься

Йдеться про виплати в розмірі 30 тис. та 100 тис. грн

Додаткову грошову винагороду військовослужбовцям нараховуватимуть по-іншому. Від 1 лютого 2023 вона буде залежати від місця служби бійців та від складності й особливостей їхніх бойових чи спецзавдань. Йдеться про виплати в розмірі 30 тис. та 100 тис. грн.

Про це у спільній заяві, яку опублікувало Міноборони, зазначають Сили безпеки та оборони.

  • Зміни не стосуються воїнів, що перебувають на передовій. Виплати у 100 тис. грн залишать також для сімей полонених і зниклих безвісти.
  • Зміни діятимуть для військовослужбовців Сил оборони та співробітників системи Міністерства внутрішніх справ, які нині в Україні, але поза зоною бойових дій. Серед переліку й строковики та курсанти вищих військових навчальних закладів, офіцери управлінь і штабів та деякі інші категорії.

"Для прикладу: станом на зараз усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тис. грн. Водночас бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують абсолютно такі ж самі додаткові виплати – 30 тис. грн", – пояснюється у заяві.

Тож "назріло питання диференціації розмірів винагороди".

Натомість – зросте місячне грошове забезпечення. Так, понад 20 тис. грн становитимуть мінімальні основні виплати для бійців Збройних сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України. Не менше 17 тис. грн на місяць отримуватимуть рядовий і начальницький склад ДСНС та співробітники Національної поліції.

Підставою для перегляду порядку виплат були доручення Кабміну від 29 червня 2022 року № 16355/0/1-22 та від 08 липня 2022 № 16355/0/1-22, що стосувалися нагальної необхідності оптимізувати видатки державного бюджету. Також бралося до уваги доручення Міністерства економіки від 13 вересня 2022 року № 16355/6/1-22 щодо формування єдиного підходу у визначенні порядку та умов здійснення виплат, передбачених згаданою вище постановою Кабінету міністрів №168.

Нагадаємо, раніше в Міноборони повідомили, що у грудні 2022 року українські захисники отримають вищу зарплатню.

Дивіться також відео: Гроші за інформацію про російських терористів – чому українська ініціатива лякає захід

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.