Голосування

Рада схвалила примусове вилучення недержавного майна на час воєнного стану

  Автори закону впевнені, що він дозволить "прискорити термін переходу промисловості на військові рейки"

  Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7605 про примусове відчуження та вилучення майна в умовах воєнного стану. Документ підтримали 278 нардепів.

  Про це вуTelegram розповів перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

  У пояснювальній записці йдеться, що закон має забезпечити "екстрене реагування органами місцевої та центральної влади щодо збереження та використання підприємств оборонного значення в інтересах держави, недопущення їх знищення або захоплення ворогом".

  Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

  Військові адміністрації отримають право терміново вносити питання щодо підприємств оборонного значення, які не належать державі, до Ради національної безпеки та оборони України.

  "Прийняття документа дозволить прискорити термін переходу промисловості на військові рейки, особливо важкої промисловості та машинобудівної галузі", – впевнені автори документа.

  Нагадаємо, сьогодні парламент ухвалив низку важливих ініціатив. Зокрема, підтримав чергове продовження воєнного стану та мобілізаціїзбільшив видатки на оборону та підтримку економіки одразу на 270 млрд грн, обрав двох "незашкварних" членів Вищої ради правосуддя та ухвалив закон про "митний безвіз" між Україною та ЄС.