Засідання Верховної Ради

Рада схвалила оновлений законопроєкт про реформу БЕБ: чи будуть враховані вимоги МВФ, G7 і бізнесу

Давид Арахамія публічно взяв зобов'язання доопрацювати законопроєкт

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №10439 про перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ). Про це повідомив перший заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк у Telegram.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Зазначається, що документ у першому читанні підтримали 264 нардепи.

"Із доброго. Ми значно віджали їх по головних правках: визначальний голос міжнародників, обов'язкова переєстрація. На цьому все. Що має бути: один, а не два кандидати; детально прописана переатестація; детально прописана процедура відбору. Все це в зауваженнях бізнесу, МВФ та G7", – прокоментував документ нардеп.

За його словами, голова коаліції Давид Арахамія публічно взяв зобов'язання доопрацювати законопроєкт за вимогами МВФ, G7 та бізнесу.

Перед цим бізнес-асоціації випустили спільну заяву щодо законопроєкту та зазначили, що він досі потребує доопрацювання. Було враховано низку пропозицій бізнес-асоціацій, зокрема щодо:

  • обрання претендентів на посаду керівника Бюро економічної безпеки комісією, з переважним голосом міжнародних експертів;
  • негайної переатестації усіх працівників Бюро економічної безпеки;
  • аудиту (незалежної оцінки) через один рік та три роки після призначення нового керівника.

Читайте також: БЕБ знищує український бізнес – Разумков розповів, з чиєї подачі "кошмарять" підприємців.

Як вказали асоціації, залишились неврахованими важливі пропозиції, які ставлять під загрозу перезавантаження БЕБ як важливого органу, зокрема, в законопроєкті відсутні:

  • чітка процедура переатестації всіх кадрів, яка б містила ключові запобіжники, зокрема щодо унеможливлення поновлення судами працівників, які не пройшли таку переатестацію;
  • включення міжнародних експертів до кадрової комісії з переатестації всіх поточних співробітників БЕБ та комісії з відбору нових працівників БЕБ;
  • посилення аналітичної функції Бюро шляхом надання безоплатного доступу для БЕБ до існуючих державних інформаційних систем;
  • встановлення критеріїв ефективності роботи оновленого Бюро економічної безпеки та їх постійного контролю;
  • надання права кадровій комісії під час переатестації кадрів керуватися обґрунтованим сумнівом, який базується на фактах, документах тощо – під час перевірки доброчесності кандидата.

Бізнес вважає, що неврахування вищезазначених пропозицій щодо механізму переатестації діючих співробітників та посилення аналітичної функції правоохоронного органу – становить значний ризик збереження кадрів, що не відповідають принципам доброчесності та повторного невдалого запуску роботи БЕБ.

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.