Інвестфорум у Маріуполі
president.gov.ua

Час згадати про "план Маршалла": Гопко пояснила, чим для України важливий інвестфорум у Маріуполі

Політик наголосила – вкрай важливо, що захід проводиться саме у Маріуполі, у фактично прифронтовій зоні

Народна депутатка VIII скликання Ганна Гопко в ефірі "5 каналу" пояснила, чому проведення інвестиційного форуму в Маріуполі – і саме в Маріуполі – є важливим для України.

"Надзвичайно важливо, що цей форум відбувається у Маріуполі. Фактично в прифронтовій зоні. І там є можливість показати, що ось дивіться, Україна визнала Росію державою-агресором. І всі економічні збитки мають лягати як частина економічної компенсації на РФ. Але якщо одного дня нам вдасться повернути і Донбас, і Крим – тоді потрібна буде ширша візія. І мільярди доларів, щоб відновлювати інфраструктуру, провести розмінування, щоб повернути туди життя", – наголосила Гопко.

І додала: "Тому як перспективний план розвитку країни – і в подальшому реінтеграції території після деокупації та демілітаризації – важливо вже починати про це говорити".

Також вона згадала про так званий "план Маршалла" для України або "новий інвестиційний план".

"Коли оцей розрив у розвитку між Польщею і Україною, що стосується поліпшення доріг, нові магістралі і так далі, великі інфраструктурні проєкти… Щоб Україна нарешті показала – ось дивіться, тут є перспективи для інвестицій, і це не ті кредити під великі відсотки, а ми стимулюємо і створення нових робочих місць. І показуємо перспективність України, зважаючи і на Чорне море, і на порти. І дуже добре, що про це почали говорити", – резюмувала Гопко.

Дивіться також запис повної розмови:

Нагадаємо, за заявою президента Володимира Зеленського, у рамках першого інвестиційного форуму RE:think. Invest in Ukraine у Маріуполі було підписано 12 меморандумів та продемонстровано сотні проєктів.