Учені зробили важливе відкриття про каву, яке руйнує міфи – дослідження

Shutterstock

Бадьорість після вживання напою – це лише самонавіювання

Багато років учені сперечаються щодо користі та шкоди кави, а також щодо властивостей цього напою. Нещодавно науковці зробили нове важливе відкриття про каву, передає "Дивогляд" із посиланням на DailyMail.

Вчені з Університету Хауме з'ясували, від чого насправді залежить ефект бадьорості: від властивостей кофеїну чи досвіду вживання цього напою. У процесі дослідження експерти встановили, що вживання кави має прямий вплив на частини мозку, які у свою чергу, відповідають за робочу пам'ять, когнітивний контроль та цілеспрямовану поведінку.

Дослідники з'ясували, що напій збільшує зв'язок у вищій зоровій мережі та правій мережі виконавчого контролю. У реципієнтів, які пили воду з кофеїном, такого ефекту не спостерігалося.

Аналізуючи результати, знавці зійшлися на думці, що лише одного кофеїну для відчуття бадьорості людині недостатньо. Їй необхідно випити саме чашку кави.

Перша авторка дослідження, докторка Марія Піко-Перес заявила, що реципієнти були більш активними і уважними до зовнішніх подразників саме після вживання кави. На її думку, у цьому випадку у людей спрацював ефект самонавіювання, що кофеїн (а точніше – кава) повинен допомогти прийти до тями після недосипання або під час нічної роботи.

По завершенні дослідження науковці прийшли до висновку, що насправді кава може діяти як плацебо – покращення самопочуття завдяки тому, що людина вірить в ефективність напою.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як зменшити ризик діабету завдяки ранковій каві.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ