Ґвалтування під час війни – що робити жінкам, які опинилися у такій ситуації

Війна вплинула на кожного жителя України. Чоловіки відважно пішли боронити нашу країну, але в цей час зростає небезпека для жінок та дівчат, які залишилися без захисту від жорстоких окупантів

З початком війни значно збільшилася кількість випадків сексуального насильства. Таким чином окупанти не тільки фізично, але й психологічно руйнують наш народ, наших жінок, наше майбутнє.

Пережити травму зґвалтування дуже важко психологічно. Цей стрес незабутній, але з ним варто боротися. Як зберегти своє здоров'я та психологічну цілісність, якщо ви або хтось з близьких пройшов через зґвалтування, розповіла відома гінекологиня Наталія Лелюх.

Пам'ятайте, що боротися і захищати себе жінка повинна навіть у випадку, якщо зґвалтування не уникнути. Для ґвалтівника цей процес більше для встановлення так званої влади та приниження жертви, ніж для отримання інтимного задоволення.

Саме через це для жінки є високий ризик отримати фізичні ушкодження, ніж травми статевих органів і тіла.

"Якщо зґвалтування не уникнути, і ви не впевнені в своїх фізичних силах щодо активного пручання, намагайтесь "заморозитись" всередині та ззовні. Якщо зможете "заморозьте" й свої реакції. Ви не тут, це не ваше тіло, цей нелюд не заслуговує, щоб ви його помічали і жаліли", – написала Наталія.

На такий випадок психологи підготували кілька порад, які допоможуть налаштувати себе правильно.
 
  • Постійно проговорюйте: "Це лише тіло, моя душа більша, сильніша, її схопити неможливо. Я в 1000 разів більша, ніж тіло. Це тільки тіло";
  • Відокремтеся від своїх почуттів, адже лише у цьому випадку ви зможете запобігти травмуванню. Особливо це стосується почуття провини щодо самої себе. Пам'ятайте, що це не через те, що ви гарна, молода, або просто жінка. Це не тому, що ви невчасно вийшли на вулицю або щось ще. Єдиний, на кому лежить провина – ґвалтівник. 

Якщо після небажаного контакту, прямої загрози вашому життю немає – подбайте про себе і своє тіло. Розпочніть зі звичайних гігієнічних процедур. Враховуючи сьогоднішню ситуація, для цього підійдуть навіть вологі серветки. 

Якщо ви відчуваєте біль або помітили якісь травми на статевих органах – скористайтеся антисептиками для слизової. Їх можна приготувати самостійно:

  • розчин соди (1 ч.л на 0,5 л води);
  • чиста вода;
  • безспиртові вологі серветки (дитячі);
  • мазі (тридерм, левомеколь, триакутан, бепантен);
  • хлоргексидин (використовується одноразово);
  • також можна використати звичайний крем для рук, якщо він не містить у своєму складі спирту.

Зауважте, що в жодному разі не можна використовувати спиртові серветки, перекис водню, пантенол, олію та будь-які інші масляні розчини. Також не бажано використовувати лубрикант для зволоження слизової.

Чудово, якщо у вашій аптечці є вагінальні астисептичні/антибактеріальні свічки (поліжинакс, флуомізин, макмірор, далацин, тержинан, гравагін, свічки з метронідазолом, клотримазолом, повідін, синтоміцинові свічки, метрогіл вагінальний та інше). Їх необхідно ставити курсом (5-6 днів). При наявності певних травм слизової рекомендується починати цю процедуру через добу після статевого акту.

Для запобігання небажаної вагітності та за відсутності надійної контрацепції (не маєте внутрішньоматкової спіралі та не вживаєте контрацептиви) – скористайтеся препаратами для екстреної контрацепції (гормональні контрацептиви), які можуть бути в аптечці у багатьох жінок.

Не зволікайте, адже така контрацепція ефективна лише у випадку, якщо ви використаєте препарат у перші 24-72 години після незахищеного статевого акту.

"Можна спробувати такий спосіб, як метод Юспе. Подивіться склад контрацептиву – на упаковці зазвичай написано: етінілестрадіол доза може бути 0,02 мг, 0,025 мг, 0,03 мг, 0,035 мг та левоноргестрел (дроспіренон, дієногест). Для контрацептивного ефекту вам треба прийняти 0,1 мг етинілестрадіолу (тобто 5 табл по 0,02 мкг, 4 по 0,025 мкг, та 2 таблетки по 0,03 та 0,035 мкг) та не менше ніж 0,5 мг левоноргестрелу. Через 12 годин повторити ту саму дозу. Для наглядного прикладу. У вас або у сусідки знайшлись контрацептивні пігулки Джаз (містять 0,02 мг етінілестрадіолу та 3 мг дієногесту). Для контрацептивної дози 0,1 мг треба взяти 5 активних пігулок з упаковки і випити їх одночасно. Через 12 годин випити ще 5 пігулок", – розповіла Наталія Лелюх. 
При першій же можливості зверніться до лікаря для огляду і пройдіть необхідний лист аналізів (у тому числі й на виявлення інфекції в організмі).
 
"Ваше тіло захоче сховатись в мушлю. Ваша психіка буде шукати звинувачення та різні шляхи виправдання нелюдів. Займіть його турботою. Турботою про себе. Як тільки опинитесь у відносній безпеці", – завершила експертка.
 
 
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що російських школярів змушують здавати їжу для армії.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ