"Українці отримують листи, де йдеться про вимогу сплатити певну суму внеску"
Українські біженці у Німеччині отримують листи про необхідність сплати внесків страховій компанії. Чи варто сплачувати ці рахунки – розповідає "Дивогляд" із посиланням на німецько-українську асоціацію Ukrainian Future.
"Через розрив у наданні соціальної допомоги та сплаті страхових внесків, деякі страхові компанії не отримали виплати від служб соціального захисту. Українці отримують листи, де йдеться про вимогу виплатити певну суму внеску", – йдеться в дописі.
Експерти благодійної організації рекомендують не ігнорувати листи від страхової компанії та сплачувати суму, яка вказана у листі.
Читайте також: Українських біженців просять поїхати з Німеччини – у чому причина
Разом із цим, не забудьте переадресувати лист до установи, яка відповідає за українців у Німеччині. У Німеччині це Sozialamt чи Jobcenter. У зворотному листі вкажіть, що ви самостійно сплатили цей внесок і попросіть про відшкодування зі сторони соціальної установи.
Німеччина спростила процедуру отримання громадянства
У Німеччині біженці можуть отримати громадянство за спрощеною системою. Українці, незалежно від того чоловік чи жінка, можуть претендувати на отримання паспорта громадянина Німеччини у скорочені терміни.
Іноземці можуть подати заяву на отримання громадянства Німеччини через 5 років проживання у ФРН, а за особливих досягнень в інтеграції – через 3 роки. Раніше терміни становили 8 та 6 років відповідно.
Читайте також: Обмеження для українських чоловіків за кордоном – які зміни передбачає новий закон про посилення мобілізації.
Багато українських біженців, які зараз перебувають у Німеччині, вже навесні наступного року можуть претендувати на отримання громадянства цієї держави. Це можливо за умови, якщо вони прибули у Німеччину у березні 2022 року, знайшли роботу, вивчили німецьку мову та ведуть суспільно корисну діяльність (наприклад, займаються волонтерством).
Скільки іноземців отримали німецьке громадянство минулого року?
У 2023 році громадянство Німеччини отримали 200 095 осіб. Найбільше паспортів Німеччини надали громадянам:
- Сирії – 75 485
- Туреччини – 10 735
- Іраку – 10 710
- Румунії – 7 575
- Афганістану – 6 520;
- України – 5 910.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Німеччині запровадять єдину платіжну картку для біженців.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.