Від 18 травня 2024 року, коли новий закон про посилення мобілізації набуває чинності, чоловіки призовного віку, які перебувають в Україні, повинні носити і пред'являти на вимогу свій військово-обліковий документ працівникам ТЦК, поліцейським чи прикордонникам
Яке покарання та штрафи передбачає відсутність цього документа – розповів адвокат Роман Сімутін, передає "Дивогляд".
За словами експерта, від 18 травня 2024 року всі військовозобов'язані чоловіки повинні носити з собою військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. У разі, якщо відповідні документи будуть відсутні, громадянину загрожує покарання.
"Відповідальність за відсутність військово-облікового документа. Перша ситуація – відповідно до частини 6 статті 22 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію встановлюється обов'язок для всіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його за вимогою уповноваженого представника ТЦК або поліцейського. Відсутність з собою або відмова пред'явити військово-обліковий документ буде прямим порушенням вимог частини 6 статті 22 згаданого Закону, що є наслідком притягнення до адмінвідповідальності за частиною 2 статті 210-1 Кодексу про адмінправопорушення – порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період. Тобто штраф від 17000 грн до 25500 грн", – сказав адвокат.
Читайте також: Вступ на аспірантуру: які іспити треба складати у 2024 році
Читайте також: Для українців зміняться умови в'їзду до ЄС – що треба знати.
Також існує вірогідність того, що громадянина буде затримано на місці і доставлено просто у ТЦК, якщо поліцейський виявить, що раніше особа вже отримувала повістку, але проігнорувала її.
"Якщо поліцейський виявить, що громадянину раніше вручалась повістка, але той не з'явився до ТЦК, або встановить інше порушення правил військового обліку, то він матиме право затримати та доставити таку особу до ТЦК, де очільник виносить стосовно цієї особи постанову про притягнення за статтею 210 або 210-1 Кодексу про адмінправопорушення. Ви повинні пам'ятати – поліцейський може тільки виявити порушення, а рішення щодо винесення постанови та накладення штрафу приймає виключно очільник ТЦК відповідно до вимог частини 2 статті 235 Кодексу про адмінправопорушення", – додав експерт.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Німеччині спростили процедуру отримання громадянства, тож деякі українські біженці можуть отримати паспорт менше, ніж за рік.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.